10 cennych i nietypowych rad w budowaniu autorytetu szefa

Szef musi mieć określoną manierę. Im bardziej jest ona irytująca, tym lepiej. Przedstawiamy dziesięć wskazówek przydatnych przy wcielaniu się w rolę szefa.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

10 cennych i nietypowych rad w budowaniu autorytetu szefa

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

27 lut 2013 11:30


1. Zmieniaj zdanie. O ile to możliwe, rób to nawet kilka razy w ciągu dnia. Kiedy przeglądasz raport, upewnij się, że każda dodana przez Ciebie uwaga, zaprzecza poprzedniej. Pozwól swoim pracownikom zgadywać. To sprawi, że będą czujni.

2. Pilnuj, żeby twoi pracownicy nie wiedzieli co jest dla ciebie tak naprawdę ważne. Zawsze chcesz jednego - wykonania jak najlepszej roboty. Nie chcesz przecież, żeby olewali coś, co nie jest zbyt istotne. Niech myślą, że dla ciebie wszystko jest ważne. Zawsze.

3. Jeśli coś ci się nie podoba, to ci się nie podoba i koniec. Nie musisz niczego wyjaśniać. To oni muszą zrobić to lepiej. Jeśli dasz im wskazówki, zwolnisz ich z myślenia.

4. Zabieraj swoich pracowników na wszystkie swoje spotkania, ale nie pozwól im mówić. Jeśli nie mówią - słuchają. Zupełnie jak dyktafon. Poźniej przypomną Ci wszystko, czego nie słyszałeś gdy drzemałeś.

5. Bardzo ważna uwaga - pamiętaj żeby dziękować pracownikom. Oczywiście tylko za to, co nie ma związku z ich umiejętnościami np. „Dziękuję, że dzisiaj przyszedłeś". Pracownika trzeba też pochwalić - "Ślicznie napisałeś to zawiadomienie - masz naprawdę ładny charakter pisma".

6. Wysyłaj e-maile o drugiej w nocy. W niedzielę. Oznacz je jako pilne.

7. Zgadzaj się na wszystkie zaproponowane przez pracowników deadliny, a potem ich ponaglaj. Krzyknij idąc korytarzem, że w razie czego będziesz w biurze do późna, więc mogą zostać i spokojnie dokończyć swoją pracę.

8. Ważne zebrania planuj na kilka dni przed świętami. Wymagaj od wszystkich pracowników - nawet jeśli są na drugim końcu świata - by uczestniczyli w spotkaniu. Zjaw się spóźniony na zebraniu i powiedz wszystkim, że będzie jednak lepiej zebrać się po świętach.

9. Poproś doświadczonego pracownika z działu technicznego, aby oderwał się na chwilę od swojej pracy i skonfigurował twój komputer domowy - u ciebie w domu oczywiście. Najlepiej niech uda się tam kiedy będą dzieci - na pewno nie odmówi i skonfiguruję za tatę również ich zabawki.

10. Nie daj się zbyt zaangażować w to, co robią twoi pracownicy. Jeśli będziesz okazywał zbyt dużo wsparcia, rolę się odwrócą i to oni zaczną wyznaczać tobie zadania. A to nie będzie dobre szefostwo.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.