1,6 tys. pracowników firmy Zappos cieszy się z wolnego dnia. Powód?

0 0
1,6 tys. pracowników firmy Zappos cieszy się z wolnego dnia. Powód?
29 lutego dla 1,6 tys. pracowników firmy Zappos okazał się dniem wolnym od pracy. (fot. Zappos)

Co cztery lata luty jest dłuższy o jeden dzień i nie kończy się 28. dnia miesiąca, lecz 29. Tak jest też i w tym roku. Firma Zappos potraktowała ten dzień, jako "jeden dzień ekstra" i postanowiła, że jej pracownicy nie spędzą go w pracy.

Takiego poniedziałku - konkretnie 29 lutego - można pozazdrościć. 1,6 tys. zatrudnionych w firmie Zappos, amerykańskim sklepie internetowym, na którego czele stoi Tony Hsieh, dostało 29 lutego płatny dzień wolny.

Ponadto pracodawca zachęca swoją załogę do dzielenia się na Twitterze wpisami i zdjęciami opowiadającymi o tym, jak go spędzają. Chce też, aby dzień ten był wolny od pracy w całym kraju - w tym celu zbiera nawet podpisy.

O niekonwencjonalnych pomysłach Tony`ego Hsieha, szefa Zapposa, krąży już wiele historii. Począwszy od tego, że firma płaci niezaangażowanym pracownikom niezłą sumkę za odejście z pracy, przez to, że pracownicy call center nie muszą się trzymać absolutnie żadnych schematów, po niezliczone firmowe balangi.

Ponadto w firmie nie ma hierarchicznej struktury - nie ma menedżerów, przełożonych - każdy robi swoje. Teraz, do nietypowych pomysłów szefa amerykańskiego sklepu internetowego dołączy jeszcze ten dotyczący dawania pracownikom jednego dnia wolnego co cztery lata - 29 lutego.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.