Zatrudnienie osoby z zagranicy jest dużo bardziej kosztowne, ale czasem konieczne

0 0
Zatrudnienie osoby z zagranicy jest dużo bardziej kosztowne, ale czasem konieczne

- Bardzo trudno znaleźć na polskim rynku pracowników ze znajomością języków niszowych, dlatego decydujemy się na rekrutację za granicą - mówi Magdalena Jóźwiak, kierownik ds. personalnych w Infosys BPO Polska.

Firma Infosys BPO Polska została uznana za BPO Outsourcing Stars, m.in. za największy przyrost procentowy zatrudnienia. Ile osób zatrudniliście w ubiegłym roku?

Magdalena Jóźwiak, kierownik ds. personalnych w Infosys BPO Polska: - W 2013 r. zatrudniliśmy 800 nowych pracowników.

Czy planujecie jeszcze zatrudniać?

- Zdecydowanie tak. Do końca tego roku chcemy przyjąć ok. 400 - 500 osób.

Do kogo skierowane są oferty pracy?

- W firmie obsługujemy procesy finansowo-księgowe, a także związane z: zakupami i logistyką, zarządzaniem danymi biznesowymi klientów, audytem oraz projektami transformacyjnymi. Rozwijamy się we wszystkich tych dziedzinach, dlatego też rekrutacja odbywa się w wielu obszarach. 

Cześć nowych wakatów nie wymaga dużego doświadczenia zawodowego - w tym wypadku liczy się ukierunkowanie z zakresu studiów i znajomość języków obcych. Mamy jednak coraz więcej ofert na stanowiska specjalistyczne, a one wymagają od kandydatów doświadczenia.

Kto ma szansę zostać menedżerem w Infosys?

- Jeśli mamy wakaty na stanowiska menedżerskie, to przede wszystkim ogłaszamy rekrutację wewnętrzną. Gdy wśród naszej załogi nie znajdziemy odpowiedniego kandydata, wtedy wychodzimy na rynek zewnętrzny i szukamy pracownika poza firmą. Jednak ze względu na intensywny rozwój nasze potrzeby są tak duże, że rekrutacje wewnętrzne nie wystarczają, dlatego zatrudniamy dużo osób z zewnątrz.

Jakie najważniejsze wymogi musi spełniać kandydat?

- Oprócz umiejętności specjalistycznych, które są niezbędne na danym stanowisku, duży nacisk kładziemy na języki obce. Język angielski to warunek konieczny - nie rekrutujemy bez znajomości tego języka. Połowa naszych rekrutacji to rekrutacja językowa, która wymaga posługiwania się dodatkowo innym językiem niż polski i angielski, np. francuskim czy niemieckim.

Od kandydatów wymagamy również doświadczenia zawodowego albo uniwersyteckiego w procesie, do którego go zatrudniamy. Dodatkowo kandydaci muszą mieć odpowiednie kompetencje miękkie, tj. elastyczność, umiejętność odnajdywania się w międzynarodowym stanowisku i pracy w zespole.

Infosys zatrudnia dużo więcej kobiet niż mężczyzn, także jeśli chodzi o najwyższe stanowiska menedżerskie. Z czego to wynika?

- Większość naszych procesów jest związana z branżą finansowo-księgową, w której dominują kobiety, stąd też przewaga przedstawicielek płci żeńskiej w naszej firmie. Nie jest to widoczne tylko w Infosys, ale również w innych przedsiębiorstwach BPO zajmujących się procesami finansowo-księgowymi.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.