Yannick Coulange, PageGroup: Wielu zapomina, że ceną sukcesu jest dyscyplina

0 0
Yannick Coulange, PageGroup: Wielu zapomina, że ceną sukcesu jest dyscyplina
Yannick Coulange, fot. mat. pras.

– 100 proc. naszej kadry zarządzającej stanowią osoby, które dołączyły do nas przed laty i sukcesywnie wspinały się po drabinie kariery. Jestem jedną z nich – mówi Yannick Coulange, dyrektor zarządzający PageGroup w Polsce, który karierę w firmie zaczynał od konsultanta.

PageGroup jest pierwszą w historii firmą rekrutacyjną, która została wyróżniona w ogólnopolskim Badaniu Najlepszych Pracodawców Aon Hewitt. Spodziewał się pan takiego wyniku?

Yannick Coulange, dyrektor zarządzający PageGroup w Polsce: – Zupełnie nie. Była to dla nas przyjemna niespodzianka. Zdecydowaliśmy się na udział w badaniu Aon Hewitt ze względu na jakość analizy danych zawartych w sondażu oraz towarzyszącym mu audycie HR. Głównym celem badania było określenie obszarów, które wymagają ulepszenia.

Czytaj też: Oto Najlepsi Pracodawcy 2014 wyróżnieni przez Aon Hewitt

Oceny pracodawcy dokonywali pracownicy. Ilu ich było?

– Gdy badanie było przeprowadzane, zatrudnialiśmy około 60 osób. Teraz mamy 80 pracowników. Poziom uczestnictwa był bardzo wysoki – sięgnął 93 proc. Pokazuje to zaangażowanie naszych ludzi i ich chęć do otwartego dzielenia się z nami swoimi przemyśleniami i odczuciami dotyczącymi firmy.

W badaniu pracownicy docenili m.in. możliwość rozwoju własnej kariery w ramach firmy.

– Od początku naszej działalności w Polsce – czyli od 2005 r. – stawiamy na organiczny wzrost i rozwój firmy. 100 proc. naszej kadry zarządzającej stanowią osoby, które dołączyły do nas przed laty i sukcesywnie wspinały się po drabinie kariery. Pomagamy się rozwijać wszystkim naszym pracownikom. Mamy m.in. opracowane odpowiednie szkolenia zarówno dla stażystów, jak i dla menedżerów wyższego szczebla.

Czy mógłby pan podać przykłady potwierdzające szybki rozwój pracowników w firmie?

– Moja historia, podobnie jak doświadczenia moich kolegów, potwierdza bezpośredni związek kompetencji z tempem rozwoju kariery. Pokazuje, że w PageGroup ścieżka sukcesu jest otwarta dla każdego, a szybkość poruszania się po niej zależy wyłącznie od jakości pracy i zaangażowania.

A jak to było w pańskim przypadku? Od czego pan zaczynał?

– Zaczynałem pracę w rekrutacji w wieku 25 lat jako młody konsultant w jednym ze szwajcarskich oddziałów firmy. Po dziesięciu latach doszedłem do stanowiska dyrektora wykonawczego w Polsce. W Zurychu zajmowałem się rynkiem pracy w branżach technicznych w niemieckojęzycznej części Szwajcarii, w Wiedniu z kolei rozwijałem od zera austriacki oddział firmy.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (2)

  • 100% racji... ja jednak sugeruję każdemu szczurowi z każdej korporacji by wylazł z Matrixa i zobaczył jak wygląda zwykłe, normalne życie. Bez gonitwy za chwałą dla Pracodawcy... Ja już wiem, że jest TLEN poza korporacjami, że warto się realizować tylko dla siebie :)
  • styl ich pracy można porównać do urzędu pracy. może im pracuje się dobrze, ale skuteczność żadna, a petenci olewani. szokuje to tym bardziej, że dzisiaj jest to tylko kandydat, a jutro może być klient.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.