Wygrałeś w Lotto? Oni pracują parami, żeby nic nie nawaliło

0 0
Wygrałeś w Lotto? Oni pracują parami, żeby nic nie nawaliło
– Rocznie eksportujemy usługi IT o wartości ponad 70 mln zł – mówi Jarek Dąbrowski, dyrektor ds. technologii na Europę, Bliski Wschód i Afrykę. (fot. mat.pras.)

Mało kto o tym wie, ale to w Polsce jest największe centrum R&D dla loterii na całym świecie, m.in. dla Lotto. - Operatorzy działają w parach, dla bezpieczeństwa, żeby czegoś nie przeoczyć - opowiada w rozmowie z PulsHR.pl Jarek Dąbrowski, dyrektor ds. technologii na Europę, Bliski Wschód i Afrykę w Gtech Poland.

Firma IGT, do której należy Gtech Poland, obsługuje loterie na całym świecie – w Polsce Totalizatora Sportowego, właściciela między innymi słynnego Lotto, a w Stanach Zjednoczonych np. loterię Power Ball, w której niedawno do wygrania było 600 mln dolarów – najwięcej w historii. To duża odpowiedzialność.

Jarek Dąbrowski, dyrektor ds. technologii na Europę, Bliski Wschód i Afrykę w Gtech Poland: – Nasza firma produkuje i dostarcza rozwiązania informatyczne dla loterii na całym świecie. W Polsce mamy ponad 300-osobowe centrum technologiczne, będące największym ośrodkiem R&D w branży loteryjnej. Równolegle do tego sprawujemy nadzór operacyjny nad prawidłowym działaniem systemów w loteriach. Nasi operatorzy obsługują je przez 365 dni w roku, 24 godziny na dobę. To oni wiedzą jako pierwsi, czy np. padła główna wygrana w Lotto i w której kolekturze był kupiony zwycięski los.

Na czym polega praca osób zatrudnionych w centrach operacyjnych?

– Na monitorowaniu systemów komputerowych odpowiadających np. za sprzedaż kuponów. Trzeba zatem cały czas obserwować, czy systemy działają poprawnie, czy transakcje są rejestrowane, a w razie potrzeby – reagować. W naszej branży los kupiony za 3 zł może być wart kilkadziesiąt milionów, jeśli jest zwycięskim, więc nie ma miejsca na błędy. Potrzebujemy zatem osób czujnych, odpornych na stres, szczegółowych i odpowiedzialnych, które w sytuacji, w której potrzeba działań – działają szybko i zdecydowanie. A ponieważ ta praca jest tak odpowiedzialna, to zasada jest też taka, że operator nigdy nie pracuje sam. Dwie osoby to podwójna skuteczność i dwa razy szybsza reakcja.

To znaczy?

– Operatorzy działają w parach dla szeroko rozumianego bezpieczeństwa, żeby czegoś nie przeoczyć – w myśl zasady – co dwie pary oczu to nie jedna. Również z bardziej prozaicznego powodu – w razie gdyby była jedna osoba i np. nagle zasłabła, nikt by o tym nie wiedział, a w sytuacji awaryjnej trzeba reagować natychmiast. Proszę sobie wyobrazić, jakie byłoby niezadowolenie wśród graczy, gdyby na kilka godzin przed kumulacją nie mogli kupić losu z powodu kłopotów z systemem. To biznes najwyższego stopnia zaufania. Nie możemy pozwolić sobie na błędy.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.