Wierzę, że Satya Nadella złoży wizytę w polskim oddziale

- Microsoft ma otwartą kulturę. Już po ogłoszeniu wyboru pracownicy mogli wziąć udział w spotkaniu z nowym prezesem i zadawać pytania. Wierzę, że Satya Nadella także złoży wizytę w polskim oddziale - mówi Andrzej Borczyk, dyrektor działu HR w Microsofcie.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Wierzę, że Satya Nadella złoży wizytę w polskim oddziale

PODZIEL SIĘ


Autor: Justyna Koc

11 lut 2014 6:23


Microsoft ma nowego prezesa. Czy dla pracowników ma znaczenie, że Satya Nadella to prezes z awansu?

Andrzej Borczyk, dyrektor działu HR w Microsofcie: Nowy prezes został wybrany spośród wielu kandydatów, nie tylko z wewnątrz firmy. Proces rekrutacji był dogłębny i prowadzony przez kilka miesięcy. To, że Satya Nadella jest długoletnim pracownikiem Microsoftu, dobrze zna firmę i jej kulturę organizacyjną, niewątpliwie pomoże mu szybko wdrożyć się w nową funkcję i kontynuować transformację Microsoftu.

Czy Satya Nadella może was odwiedzić?

- Microsoft ma otwartą kulturę. Już po ogłoszeniu wyboru pracownicy mogli wziąć udział w spotkaniu z nowym prezesem i zadawać pytania. Dotychczasowy prezes - Steve Ballmer - odwiedził Polskę kilkakrotnie, brał udział w konferencjach i spotkaniach z klientami oraz partnerami naszej firmy. Wierzę, że Satya Nadella także złoży wizytę w polskim oddziale, ale na tym etapie, co zrozumiałe, nie możemy podać żadnych szczegółów.

Wydaje się, że w amerykańskiej jednostce Microsoftu jest sporo swobody. Kampus w Redmond ma szereg udogodnień, z których mogą korzystać pracownicy w trakcie pracy. Jak wygląda polski oddział?

- Siedziba w Polsce jest zdecydowanie mniejsza niż amerykańska. Redmond to swego rodzaju miasteczko. Na jego obszarze znajduje się kilkadziesiąt budynków. Moim zdaniem o komforcie w pracy jednak nie decydują budynki, ale kultura organizacyjna. A ta w Polsce oddaje globalnego ducha firmy.

Myślę, że to co ma znaczenie dla pracowników w Microsofcie w Stanach, ma przełożenie na wielu obszarach, jeśli chodzi o polski oddział. Kultura organizacyjna powinna być otwarta, opierać się na zaufaniu, a także powinna dawać pracownikowi możliwość realizacji swojego potencjału, zarówno w zakresie zawodowym, jak i prywatnym.

Jakieś przykłady?

- W naszym biurze znajduje się siłownia, z której mogą korzystać pracownicy w dogodnym dla siebie czasie. Aktywność sportową wspieramy również przez karty związane z wydatkami na zajęcia sportowe, którą ma każdy z naszych pracowników.

W siedzibie firmy mamy sale, w których można swobodnie porozmawiać z koleżankami/kolegami z pracy. Dodatkowym udogodnieniem, pozwalającym się zrelaksować pracownikom w czasie pracy, jest xbox oraz piłkarzyki. W miejscu pracy muszą być miejsca, w których można się odprężyć i odetchnąć, budować także nieformalne relacje.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.