Studenci chcą u nas pracować

Jesteśmy jedną z nielicznych instytucji, która daje możliwość realizacji zadań strategicznych. To przemawia do ludzi – mówi Artur Miernik, dyrektor pionu zarządzania personelem PKO Bank Polski.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Studenci chcą u nas pracować

PODZIEL SIĘ


Autor: Bartosz Dyląg

24 lip 2013 8:00


DawniejPKO BP kojarzył się bardziej z komunistycznym urzędem niż bankiem. Dziś studenci chcą u was pracować. Jak pana zdaniem udało się to osiągnąć?

Artur Miernik, dyrektor pionu zarządzania personelem PKO Bank Polski: Rzeczywiście PKO Bank Polski mógł się kiedyś kojarzyć z instytucją, która nie potrafi zaspokoić ambicji młodych pracowników, ale od kilkunastu lat bank się zmienia, podobnie zresztą jak cały segment finansowy. Od czterech lat prowadzimy konsekwentną politykę zmiany kultury korporacyjnej oraz komunikacji zewnętrznej.

W efekcie studenci, ale także specjaliści czy eksperci chcą u nas pracować, czego dowodem są wysokie miejsca w rankingach najbardziej pożądanych pracodawców, które wygrywamy albo w których jesteśmy jedyną instytucją polską i finansową w pierwszej dziesiątce.

Jako pracodawca jesteśmy atrakcyjni też dlatego, że nie jesteśmy oddziałem firmy międzynarodowej.

Dlaczego to ważne?

- Osoba zatrudniona w firmie międzynarodowej często jest odpowiedzialna za wdrożenie czegoś, co zostało wypracowane w oddziale firmy w innej części świata. Pracownik PKO Banku Polskiego, który zgłosi pomysł rewolucjonizujący rynek usług finansowych, może brać udział w projekcie od początku do końca.

Jeżeli spojrzymy na polski rynek pracy, to jesteśmy jedną z nielicznych instytucji, która daje możliwość realizacji zadań strategicznych. To przemawia do ludzi.

Na czym polega zmiana komunikacji zewnętrznej, o której pan wspomniał?

- Mamy nowoczesne produkty, oddziały wyglądają coraz nowocześniej, nasi pracownicy pokazują się w różnych miejscach i są postrzegani jako eksperci. To są powody, dla których ludzie chcą u nas być.

Jednym z pomysłów na zmianę wizerunku banku była kampania „Jeden bank. Wiele pasji". Ludzie chcą pracować z ciekawymi osobami, dlatego pokazaliśmy naszych pracowników, którzy mają pasje.

Co pana zdaniem studenci wiedzą o pracy w PKO PB?

- Młodych ludzi, którzy przychodzą do nas na staże czy praktyki bardzo często pytamy, co ich do tego skłoniło. Słyszymy kilka powtarzających się odpowiedzi. Pierwszą jest stabilność zatrudnienia. Jesteśmy jedną z nielicznych polskich firm, która ma stabilny akcjonariat. To daje nam przewagę konkurencyjną.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.