Prezes ŁSSE: Za miesiąc będziemy się cieszyć z nowego inwestora

Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna nie chce tylko przyciągać inwestorów, ale stawia także na rozwój przedsiębiorczości – mówi nam prezes łódzkiej strefy Marek Michalik.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Prezes ŁSSE: Za miesiąc będziemy się cieszyć z nowego inwestora

PODZIEL SIĘ


Autor: Michał Nowak

20 wrz 2017 13:00


• ŁSSE realizuje projekty związane z rozwojem start-upów i projekty szkoleniowe dla pracodawców.

• Wkrótce na terenie strefy wybuduje się duży inwestor, który docelowo utworzy nawet 2 tys. miejsc pracy.

• Prezes ŁSSE ze spokojem patrzy na przyszłość specjalnych stref ekonomicznych, ponieważ Polska ma jeszcze dużo do nadrobienia w porównaniu z rozwiniętymi krajami europejskimi.

*****

Po ponad roku zarządzania Łódzką Specjalną Strefą Ekonomiczną może pan powiedzieć, że zrealizował wszystkie postawione sobie na początku cele?

Marek Michalik, prezes Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej: - W Łodzi mówimy, że to są marzenia prezesa. Oczywiście nie jest tak, że wszystkie się spełniły. Część się spełniła, część się dopiero spełnia, ale jestem zadowolony z wyników i kierunków, które realizujemy. Znacząco zmieniliśmy strefę i postanowiliśmy, że nie będziemy się koncentrować tylko na zasadniczej części jej działalności, ale znajdziemy też nowe pola działalności. Czyli nie chodzi tylko o przyciąganie i obsługę inwestorów, ale także o pokrewne kierunki.

Które są najbardziej obiecujące?

- Dobrym przykładem jest projekt Startup Spark. W tej chwili trwa akceleracja kilkunastu startupów z dużymi partnerami biznesowymi, jak np. Procter & Gamble. To świetny projekt i mam nadzieję, że w pewnym sensie ukierunkuje przyszłość strefy. Zupełną nowością jest również prowadzony przez nas projekt szkoleniowy. Przeznaczamy 24 miliony złotych na szkolenia dla pracodawców. Realizujemy to w ramach konkursu, który wygraliśmy u marszałka. Całość finansowana jest ze środków unijnych. Nie zarabiamy na tym jakoś specjalnie, ale dzięki temu bardzo dobrze wpisujemy się w rozwój przedsiębiorczości.

A jak przebiega wspomniana zasadnicza część działalności łódzkiej strefy?

- Jeśli chodzi o przyciąganie inwestorów, to za miesiąc będę mógł się pochwalić, a później wspólnie cieszyć z rządem i regionem z dużego inwestora, którego udało się przyciągnąć na greefieldzie. Marka absolutnie światowa, nieistniejąca dotąd w Polsce.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.