Praktyki czynią mistrza

0 0
Praktyki czynią mistrza

- Dzięki stażom młodzi ludzie mogą wykazać się innowacyjnym spojrzeniem na firmę oraz jej produkty - mówi Agnieszka Ossowska-Sylwanowicz z działu zarządzania talentem Kompanii Piwowarskiej:

Po co staże i praktyki w Kompanii Piwowarskiej?

Agnieszka Ossowska-Sylwanowicz, dział zarządzania talentem Kompanii Piwowarskiej: Staże i praktyki studenckie organizowane przez Kompanię Piwowarską są dla firmy formą współpracy z lokalnym i branżowym środowiskiem akademickim i pozwalają umocnić wizerunek KP jako atrakcyjnego miejsca pracy.

Przyjmowanie studentów na staże i praktyki ma na celu przekazanie im wiedzy dotyczącej funkcjonowania dużej organizacji i specyfiki pracy w wybranym dziale. Pracownicy firmy uczą się od młodych ludzi świeżego spojrzenia. Dzięki programom, studenci i absolwenci mają szansę stać się częścią lidera branży piwowarskiej w Polsce i - cytując stażystów - już na samym początku kariery zawodowej uczyć się od najlepszych.

Jak prowadzicie rekrutacje na staże?

- Kompania Piwowarska poszukuje osób z biegłą znajomością języka angielskiego, szukających możliwości rozwoju i pragnących poszerzać swoją wiedzę i umiejętności. Kandydaci powinni posiadać naturalne zdolności komunikacyjne, przejawiać inicjatywę i lubić wyzwania. Proces rekrutacji składa się z kilku etapów: rejestracji online, weryfikacji przesłanych aplikacji, assessment centre, sprawdzenia znajomości języka angielskiego oraz rozmowy kwalifikacyjnej.

Od czterech lat organizujecie program stażowy Kompania Innowacji.

- Młodzi ludzie mogą wykazać się innowacyjnym spojrzeniem na firmę oraz jej produkty. W tym roku uczestnicy konkursu mieli za zadanie przygotować projekt na jeden z trzech zaproponowanych tematów z obszarów marketingu, sprzedaży i logistyki. Spośród nadesłanych prac, wybrano 22 najciekawsze. Ich autorzy zostali zaproszeni na finał, podczas którego zaprezentowali swoje pomysły. Komisja złożona z pracowników działów marketingu, innowacji i HR Kompanii Piwowarskiej wybrała 9 najbardziej oryginalnych i nowatorskich projektów oraz zaproponowała ich autorom staż.

Organizujecie również program stażowy dla działów produkcyjnych.

- Od dwóch lat KP organizuje Manufacturing Trainee Program. Jest to program stażowy skierowany do studentów ostatniego roku lub absolwentów uczelni technicznych. Staż trwa 18 miesięcy i obejmuje kilka etapów: od ogólnego zapoznania się z wszystkimi działami w browarze, po realizację samodzielnych projektów i ich ewaluację.

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.