Praktykant jest częścią zespołu

Udział w praktykach gwarantuje zatrudnienie tym studentom, którzy otrzymają pozytywną ocenę praktyki, czyli sprawdzą się w realnych działaniach.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Praktykant jest częścią zespołu

PODZIEL SIĘ


Autor: Bartosz Dyląg

6 sie 2013 8:00


Od siedmiu lat prowadzicie specjalny program praktyk. Jak on wygląda?

Ewa Razowska, starszy specjalista ds. employer brandingu i rekrutacji, Skanska: Z myślą o studentach organizujemy program praktyk letnich. Młodzi ludzie realizują różne zadania, zdobywają nowe umiejętności i uczą się, jak być inżynierem lub specjalistą. Przez 12 tygodni pracują pod okiem doświadczonych opiekunów oraz uczestniczą w szkoleniach rozwojowych i spotkaniach integracyjnych.

Czy młody człowiek ma wpływ na to, co robi w czasie praktyk?

- Praktykant staje się członkiem zespołu, w którym pracuje. Wykonuje realne zadania i bierze za nie odpowiedzialność. Oprócz codziennych czynności każdy praktykant wykonuje zadanie przewodnie praktyki. Treść zadania przewodniego jest ustalana przez opiekuna po konsultacjach z praktykantem, ale to od praktykanta zależy, jak je zrealizuje.

Zależy nam na zatrudnianiu naszych praktykantów. Oczywiście warunkiem jest otrzymanie pozytywnej oceny po praktykach, która jest potwierdzeniem sprawdzenia się w realnych działaniach.

Jaki odsetek praktykantów podejmuje pracę w Skanska?

- Pracuje u nas 70 proc. praktykantów z wszystkich siedmiu edycji programu praktyk letnich.

Jak podejmowana jest decyzja, który z praktykantów może zostać w firmie?

- Na rekomendację do pracy w Skanska wpływają dwa czynniki. Pierwszym jest ocena praktykanta, drugim - realizacja zadania przewodniego. Warto zaznaczyć, że praktykanci są oceniani tak samo jak pracownicy Skanska.

Analizujemy ich kompetencje, realizację celów oraz jakość wykonania codziennych zadań na budowie czy w biurze. Przy ocenie realizacji zadania przewodniego praktyki ważny jest dla nas nie tylko osiągnięty rezultat, ale również cały proces jego realizacji.

Jak wdrażacie praktykantów do pracy w firmie?

- Rozpoczynamy od spotkania wprowadzającego. W tym roku odbyło się dwudniowe spotkanie dla wszystkich praktykantów oraz przedstawicieli zespołu zasobów ludzkich. Dzięki niemu praktykanci mogli dowiedzieć się więcej o naszej firmie, brali udział w warsztatach BHP oraz w warsztacie przygotowującym ich do procesu oceny.

Była to również idealna okazja do integracji praktykantów z różnych części Polski. Ponadto, każdy praktykant ma przydzielonego opiekuna, który pomaga mu wdrożyć się do codziennych zadań, poznać zespół.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.