Praktykant jest częścią zespołu

0 0
Praktykant jest częścią zespołu

Udział w praktykach gwarantuje zatrudnienie tym studentom, którzy otrzymają pozytywną ocenę praktyki, czyli sprawdzą się w realnych działaniach.

Od siedmiu lat prowadzicie specjalny program praktyk. Jak on wygląda?

Ewa Razowska, starszy specjalista ds. employer brandingu i rekrutacji, Skanska: Z myślą o studentach organizujemy program praktyk letnich. Młodzi ludzie realizują różne zadania, zdobywają nowe umiejętności i uczą się, jak być inżynierem lub specjalistą. Przez 12 tygodni pracują pod okiem doświadczonych opiekunów oraz uczestniczą w szkoleniach rozwojowych i spotkaniach integracyjnych.

Czy młody człowiek ma wpływ na to, co robi w czasie praktyk?

- Praktykant staje się członkiem zespołu, w którym pracuje. Wykonuje realne zadania i bierze za nie odpowiedzialność. Oprócz codziennych czynności każdy praktykant wykonuje zadanie przewodnie praktyki. Treść zadania przewodniego jest ustalana przez opiekuna po konsultacjach z praktykantem, ale to od praktykanta zależy, jak je zrealizuje.

Zależy nam na zatrudnianiu naszych praktykantów. Oczywiście warunkiem jest otrzymanie pozytywnej oceny po praktykach, która jest potwierdzeniem sprawdzenia się w realnych działaniach.

Jaki odsetek praktykantów podejmuje pracę w Skanska?

- Pracuje u nas 70 proc. praktykantów z wszystkich siedmiu edycji programu praktyk letnich.

Jak podejmowana jest decyzja, który z praktykantów może zostać w firmie?

- Na rekomendację do pracy w Skanska wpływają dwa czynniki. Pierwszym jest ocena praktykanta, drugim - realizacja zadania przewodniego. Warto zaznaczyć, że praktykanci są oceniani tak samo jak pracownicy Skanska.

Analizujemy ich kompetencje, realizację celów oraz jakość wykonania codziennych zadań na budowie czy w biurze. Przy ocenie realizacji zadania przewodniego praktyki ważny jest dla nas nie tylko osiągnięty rezultat, ale również cały proces jego realizacji.

Jak wdrażacie praktykantów do pracy w firmie?

- Rozpoczynamy od spotkania wprowadzającego. W tym roku odbyło się dwudniowe spotkanie dla wszystkich praktykantów oraz przedstawicieli zespołu zasobów ludzkich. Dzięki niemu praktykanci mogli dowiedzieć się więcej o naszej firmie, brali udział w warsztatach BHP oraz w warsztacie przygotowującym ich do procesu oceny.

Była to również idealna okazja do integracji praktykantów z różnych części Polski. Ponadto, każdy praktykant ma przydzielonego opiekuna, który pomaga mu wdrożyć się do codziennych zadań, poznać zespół.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.