Praca dla inżyniera od zaraz: w Polsce brakuje 15 do 20 tys. specjalistów

0 0

Jak podkreśla Tomasz Szpikowski, prezes Bergman Engineering firmy walczą o najlepszych przede wszystkim pokazując, że są dobrymi pracodawcami.

- To nowoczesne i ciekawe projekty są kuszące dla inżynierów - mówi Tomasz Szpikowski.

- Oprócz wynagrodzenia i bonusów pracodawcy muszą pokazać, że inżynier który zmienia pracę i startuje z nowym pracodawcą ma szansę rozwijać się w lepszych warunkach z nowymi technologiami - dodaje.

Więcej w wideo poniżej.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (5)

 • Ja mam dwa fakultety techniczne, tj. elektrotechniki ze specjalnością energetyki oraz inżynierii produkcji, i od dwóch lat po studiach ciężko jest mi znaleźć stałe zatrudnienie nie tylko w zawodzie wyuczonym, ale i pokrewnym. Wiele ofert pracy jest oderwana od ziemi, bo poszukują inżynierów od kierunków nie występujących na politechnikach. Nie ma nigdzie kierunku "inżynieria jakości", a na pewno tam gdzie studiowałem. Wiele kierunków nie ma drugiego stopnia. Te oferty pracy pisane są przez jakiś typów oderwanych od świata, i tyle. Jeden debil poszukiwał inżyniera z wykształceniem minimum średnim? Średnim, to technik, a nie inżynier! Oni sobie robią jaja z ludźmi po politechnice. Lekarze to podaj larum podejmą, że nie mają pracy, albo zarabiają za mało, a inżynierowie wcale nie mają łatwiejszych studiów od medyków, a traktuje się ich jak śmieci! Rację mają przedmówcy. Gdzie te oferty pracy?
 • szkoda tylko, że nikt nie chce zatrudniać młodych inżynierów, większość ofert kierowana jest do osób z doświadczeniem. w taki sposób "świeżak" chętny i gotowy do pracy podejmuje ją w firmach kompletnie nie związanych z zawodem, bo tylko tam chcą go zatrudnić bez 5-letniego doświadczenia.
 • A gdzie można znaleźć oferty godne uwagi ?

POLECAMY

 • ZMIEŃ WIDOK:

 • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
 • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
  Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
  Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
 • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.