Postawa młodych jest roszczeniowa? Nie mogę tak powiedzieć

0 0
Postawa młodych jest roszczeniowa? Nie mogę tak powiedzieć

- Ludzie, którzy do nas przychodzą, wiedzą, czego chcą, nie są rozkapryszeni - mówi Agnieszka Maciejewska, dyrektor personalna EY.

Pracą u państwa są zainteresowani nie tylko młodzi, ale też doświadczeni menedżerowie. Co ich przyciąga do EY?

Agnieszka Maciejewska, dyrektor personalna EY: Myślę, że nasze podejście do kariery. Niezależnie od tego, czy ktoś u nas obejmuje stanowisko doświadczonego menedżera, dyrektora czy partnera wie, że nie będzie stał w miejscu, lecz będzie się rozwijał. A wyzwania, chęć poszerzania swojej ekspertyzy czy budowania umiejętności liderskich jest dla specjalistów z branży konsultingu i doradztwa kluczowa. U nas można mieć 30, 40 lat i dalej się rozwijać.

W takiej branży chyba nawet trzeba.

- Zgadza się. Każda branża, każdy sektor rynku rozwija się na tyle szybko, że nie rozwijając się razem z nią, nie wspomagając się zewnętrznymi możliwościami szkoleń, rozwoju, nie tylko stoi się w miejscu, ale też cofa. A my bierzemy udział w najważniejszych zagadnieniach merytorycznych na rynku.

Wystarczy to, by mieć zmotywowaną załogę?

- Możliwość wzięcia udziału w najbardziej skomplikowanych i wymagających projektach w Polsce to wyzwanie, ale też prestiż. Na pewno stanowi silny bodziec motywujący.

Szczególnie, jeśli ma się zlecenie od papieża na przeprowadzenie audytu finansowego w Watykanie.

- W ten projekt nie jest niestety zaangażowany nikt z polskiej praktyki, ale prawdą jest, że mamy różnorodnych klientów. I z sektora publicznego, i wśród wielkich międzynarodowych firm. Myślę, że różnorodność tematyki jest właśnie tym, co sprawia, że doświadczeni menedżerowie chcą w EY pracować. Realizacja kluczowych dla kraju projektów z sektora energetyki czy ciepłownictwa to bardzo ważne wyzwania. Właśnie dla nich, ludzie do nas przychodzą.

EY działa w różnych zakątkach świata. Czy firma czerpie ze swojej różnorodności kulturowej?

- Nie tworzymy homogenicznej struktury, ale podobnie jest z naszymi klientami - to nie są zespoły skoncentrowane w jednym miejscu, mówiące jednym głosem. To, że jesteśmy rozproszeni, wbrew pozorom może bardzo pomagać w realizacji projektów. W dobie mocno rozwiniętych technologii nie ma znaczenia, czy ktoś pracuje z nami w Warszawie, czy z zupełnie innego zakątka świata. Możemy za to czerpać z różnorodnych doświadczeń, pomysłów, inspiracji. Nasi pracownicy mają szansę pracować również w zagranicznych biurach EY. Wszystko zależy od projektów, potrzeb, a czasem nawet życiowych decyzji samego pracownika.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (4)

 • Do NIT: nic
  no rzeczywiście jakąś ciężką operację plastyczną przeszła ;)
 • i jeszcze ten photoshop... przecież ona w rzeczywistości tak nie wygląda
 • Ciekawe, czy ktoś po roku harówki w EY potwierdzi, co ta pani wygaduje w wywiadach. Ubaw po pachy!

POLECAMY

 • ZMIEŃ WIDOK:

 • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
 • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
  Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
  Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
 • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.