Nowi pracownicy ze studni wyciągani

0 0
Nowi pracownicy ze studni wyciągani

– Co roku rekrutujemy na zewnętrznym rynku pracy ok. 100 inżynierów. Wszystkie pozostałe rekrutacje odbywają się wewnątrz struktur firmy – twierdzi Anna Wyczesany z ArcelorMittal Poland.

260 tys. pracowników w 60 krajach. Działowi HR ArcelorMittal chyba nie nudzi się w pracy?

Anna Wyczesany, Dyrektor Biura Rekrutacji i Szkoleń ArcelorMittal Poland: - Rzeczywiście, na nudę nie możemy narzekać - zarówno szkolenia jak i oferty pracy kierujemy do naszych pracowników oraz absolwentów kluczowych dla nas kierunków studiów technicznych. Prowadzimy działania edukacyjne na uczeniach wyższych oraz w szkołach średnich.

Na jakich zasadach funkcjonuje wasz wewnętrzny rynek pracy?

- Spółka ma cztery oddziały produktowe, każdy z oddziałów to kilka zakładów, a wszystko umiejscowione jest w sześciu lokalizacjach geograficznych. Naszym priorytetem jest znajdywanie ludzi wewnątrz spółki, zarówno w oddziałach krajowych, jak i zagranicznych.

Pracownicy we wszystkich zakładach grupy na świecie mają dostęp do internetowej platformy "Job Market Online", mogą więc na bieżąco śledzić pojawiające się oferty pracy wewnątrz firmy i aplikować na te, które są dla nich interesujące. Dodatkowo w ArcelorMittal Poland nasz zespół rekrutacji w momencie uruchomienia projektu rekrutacyjnego zamieszcza informację na tzw. "Studni" - naszej lokalnej, wewnętrznej platformie komunikacji z pracownikami.

Jakie korzyści takiego rozwiązania - oprócz oszczędności czasu, który pracodawca musi poświęcić na wdrożenie nowych pracowników i idących za tym kosztów, które ponosi - może pani wskazać?

- Pracownicy argumentując decyzję o zmianie pracy często wskazują na ograniczone możliwości rozwoju. Wewnętrzny rynek pracy umożliwia pracownikom śledzenie możliwości jakie pojawiają się wewnątrz firmy i wzięcie odpowiedzialności za swój rozwój. Zamiast czekać „biernie" aż nowe możliwości same do nas przyjdą, możemy je wyszukiwać według własnych potrzeb.

Kultura danej organizacji i to, czy pracownik wpisze się w nią, ma duże znaczenie?

- Jak najbardziej. To argument na rzecz rekrutacji pracowników wewnątrz firmy. Łatwiej jest przygotować do nowej roli kogoś, kto już zna organizację, niż kogoś z zewnątrz.

Kogo szukacie na zewnątrz firmy?

- Szukamy inżynierów, świeżo upieczonych absolwentów uczelni technicznych, po specjalizacjach związanych z branżą metalurgiczną. Rekrutację prowadzimy w ramach projektu „ZainSTALuj się". Umiejętności i kompetencje, które wiążą się z charakterem i specyfiką naszej pracy są bardzo istotne.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.