KGHM: Wszystkie nasze lokalizacje za granicą są współzarządzane przez Polaków

0 0
KGHM: Wszystkie nasze lokalizacje za granicą są współzarządzane przez Polaków
Marta Cydejko, dyrektor naczelny ds. zarządzania kapitałem ludzkim w KGHM. Fot. Mat. pras.

– Nie chcemy funkcjonować w oderwaniu od lokalnych rynków pracy, lecz raczej uzupełniamy ich struktury. W związku z tym za granicą korzystamy z lokalnych pracowników – mówi Marta Cydejko, dyrektor naczelny ds. zarządzania kapitałem ludzkim w KGHM.

Co roku prowadzą państwo program Kopalnia talentów. Do kogo jest skierowany?

Marta Cydejko, dyrektor naczelny ds. zarządzania kapitałem ludzkim w KGHM: – Program ten jest przeznaczony dla studentów i absolwentów kierunków technicznych. Trwa osiemnaście miesięcy. Kandydaci przechodzą przez proces rekrutacji, podczas którego weryfikujemy ich umiejętności i predyspozycje do pracy na danym stanowisku. Dodatkowo sprawdzamy znajomość angielskiego. Istotne jest również dla nas, czy student pasuje do naszej kultury organizacyjnej.

Jak przebiega program?

– Wszyscy uczestnicy programu są zatrudnieni na umowę o pracę na czas określony w centrali spółki i następnie kierowani do poszczególnych oddziałów. Program jest rotacyjny i skupia się na trzech obszarach – strategii, produkcji i finansach. Pracownik co pół roku jest kierowany do innego obszaru.

Nasz potencjalny pracownik uczestniczy w projektach bieżących, działaniach firmy, rozwijając swoje kompetencje, nabierając doświadczenia i przede wszystkim poznając ciąg technologiczny spółki i łańcuch wartości, który nas charakteryzuje.

Zależy nam na tym, aby każdy z uczestników programu dobrze poznał firmę i jej kulturę organizacyjną zarówno od strony produkcyjnej w kopalni, w hucie, jak i ekonomicznej. Dzięki tym działaniom pod koniec programu pracownik zna nasze wartości i ma świadomość, jak funkcjonuje cała firma.

Czy po zakończeniu uczestnicy zostają w firmie?

– Pozostanie uczestników programu w spółce zależy od oceny ich pracy. Dostają od nas szansę poznania procesów zachodzących w spółce, biorą udział w normalnym trybie pracy oddziałów, w kursach, szkoleniach i wymianach zagranicznych. Jeśli się sprawdzą, mogą liczyć na kolejną umowę o pracę – już w konkretnej jednostce organizacyjnej.

Wiele osób się zgłasza?

– Jest bardzo duże zainteresowanie tym programem. W ubiegłym roku trafiło do nas 860 podań, z tego wybraliśmy 16 osób.

Ile osób udało się już zrekrutować i na jakie stanowiska?

– W pierwszej edycji programu przyjęliśmy 12 osób, w drugiej – 16. Najczęściej uczestnicy zostają przyjęci na stanowiska specjalistyczne, ale także przygotowujące do dozoru, czyli związane ze ścieżką awansu górniczego.

Proszę podać przykład.

– W tej edycji dwóch uczestników wyjechało za granicę. Jeden trafił do oddziału w Kanadzie, drugi – do oddziału w Stanach Zjednoczonych. Kilkoro z nich zostało w centrali, podjęli pracę w centrum analiz strategicznych i bazy zasobowej czy w departamentach finansowych.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (2)

  • Pani cydejko uzdrawia-czytaj pogrąża kolejną dużą firmę.Jako muza prezesa w jsw pomogła swoimi beznadziejnie miernymi pomysłami doprowadzić firmę na skraj upadłości.Tak p. Cydejko a na parę miesięcy przed prawie upadłością JSW uciekłaś pani doić kolejną krówkę czyli KGHM.Pytanie:kto za takimi pseudo fachowcami stoi?
  • A ile miliardów z KGHM zainwestowano w kanadyjskie kopalnie , a tu okazuje si że to Kanadyjczycy zbudują nową kopalnie w Polsce ?

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.