Co dają hotele menedżerom, by mogli szybko wypocząć?

0 0
Co dają hotele menedżerom, by mogli szybko wypocząć?

- Oczywiste, że najlepiej, jeśli człowiek ma trzy tygodnie pełnego wypoczynku. Ale bądźmy realistami - żaden z dzisiejszych menedżerów nie wyjedzie sam na tak długi czas - mówi Adam Hok, dyrektor Hotelu Zdrojowego Pro-Vita w Kołobrzegu.

Pod względem poziomu stresu w biznesie Polska zajmuje drugie miejsce w Europie i dziewiąte na świecie. 85 procent naszych menedżerów skarży się na wypalanie zawodowe. Efektywność ich pracy wynosi 60 procent. Co zrobić, aby nie należeli oni do najbardziej zestresowanej grupy zawodowej w Unii Europejskiej?

Adam Hok, dyrektor Hotelu Zdrojowego Pro-Vita w Kołobrzegu: Zacznijmy od ostatnio często przywoływanej idei work - life balance. To nic innego, niż indywidualna harmonia i równowaga wewnętrzna, osobista przestrzeń do samorealizacji. I o ile definicja jest dla wszystkich taka sama, praktyka dla każdego wypadnie inaczej To bardzo ważne, żeby zrozumieć, że work - life balance jest wypadkową własnych potrzeb, doświadczeń, przemyśleń na temat modelu życia osobistego oraz sposobu i charakteru pracy.

O równowadze między czym a czym mówimy?

- Chodzi o harmonię między czterema strefami życia - życiem osobistym (ja dla siebie), zawodowym (ja i moja praca), życiem rodzinnym (ja i najbliżsi) oraz życiem społecznym (ja i otoczenie). Funkcjonując w tak dynamicznym środowisku, jakie mamy teraz, trudno oczekiwać, żeby wszyscy ludzie mieli ten balans podobnie ustawiony. U menedżerów często dominuje „ja i moja praca". I tutaj właśnie dla tej sfery trzeba szukać równowagi.

Czy każdy może ją ustalić indywidualnie?

- Autoanaliza jest bardzo potrzebna i stanowi bazę wyjściową do dalszego działania. Optymalny efekt uzyskuje się z profesjonalną pomocą zewnętrzną. Nasz hotel proponuje menedżerom programy odpowiadające tej sferze życia, która nazwałem „ja dla siebie". Czyli poza urlopem z rodziną, który jest niezbędny dla właściwych relacji z żoną, mężem i dziećmi. Menedżer raz w roku powinienem znaleźć czas tylko dla siebie. Nawet siedem dni na prawdziwy odpoczynek nakierowany na siebie. Bez ciągłych rozmów telefonicznych i odpisywania na służbowe mejle.

Czy siedem dni to niezbyt krótko dla stworzenia work - life balance?

- Work-life balance układamy przez całe nasze życie zawodowe i te siedem dni z pewnością nie wystarczy. Jednak mogą być one zdrowym impulsem do zmian - inspiracją do dalszej samodzielnej pracy. Oczywiste, że najlepiej, jeśli człowiek ma trzy tygodnie pełnego wypoczynku. Ale bądźmy realistami - żaden z dzisiejszych menedżerów nie wyjedzie sam na tak długi czas. Poza wyjątkowymi sytuacjami.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.