Brzoska: Tak długo jak ja jestem w firmie, nie stanie się ona typową korpo

0 0
Brzoska: Tak długo jak ja jestem w firmie, nie stanie się ona typową korpo

– Każdy, kto ma coś do powiedzenia, może to powiedzieć wprost i nie zostanie za to zwolniony. Nawet jeżeli będzie to coś niepoprawnego politycznie – twierdzi Rafał Brzoska, prezes Integer.pl.

Sieć paczkomatów InPost coraz prężniej rozwija się na zagranicznych rynkach. Jesteście w ok. 20 krajach. Staliście się „typową” korporacją?

Rafał Brzoska, prezes Integer.pl: Nie. My nadal pozostajemy dużym start-upem. Start-upem, który dużo inwestuje, który rozwija się, ale cały czas jest start-upem. Dbamy więc o to, by panowała u nas atmosfera start-upowa. Unikamy komunikacji procesowej na rzecz komunikacji bezpośredniej. Dotyczy to również możliwości rozmowy zarówno ze mną, jak i z pozostałymi zarządzającymi. Pracownicy mają do nas dostęp, każdy z nich może przyjść i porozmawiać.

Pracownicy rzeczywiście przychodzą i rozmawiają, nawet jeżeli ich uwagi są krytyczne?

– Po pierwsze, każdy, kto ma coś do powiedzenia wprost, może to powiedzieć i nie zostanie za to zwolniony. Nawet jeżeli będzie to coś niepoprawnego politycznie.

Czytaj też: Pracownik klnie i obraża szefa. Zwolnić go, czy wysłuchać?

Chcemy nauczyć naszych ludzi myślenia „out of the box”, bo to dzięki ich pomysłom udało nam się zrealizować tak wiele nietypowych projektów, łącznie z próbą zastąpienia blaszki (chodzi o metalowe płytki powyżej 50 gramów, które dołączane były do listów i tym samym przesyłki nie mieściły się w kategorii wagowej zmonopolizowanej przez Pocztę Polską – przyp. red.) woreczkiem z piaskiem. To także był pomysł, który przyszedł oddolnie z organizacji.

Każdy pomysł pracowników jest realizowany?

– Każdy może przyjść z pomysłem. Warunek jest taki, że musi później pomysł ten obronić przed komitetem inwestycyjnym, który składa się z przedstawicieli zarządu, a także przedstawicieli kluczowych działów. Wtedy nawet najbardziej szalona inicjatywa ma szansę na realizację.

Czytaj też: Efektywne zarządzanie pomysłami pracowników ułatwia pracę i motywuje

To znaczy?

– Na przykład przyszedł do nas marketing z propozycją, że w sms-ach, które wysyłamy z informacją, że paczka jest na miejscu, podajemy prognozę pogody. Na przykład piszemy: „Jak będziesz odbierał paczkę to zabierz ze sobą parasol, bo będzie padał deszcz”. I to nie jest fejk, a prawdziwa prognoza pogody na najbliższe 12 godzin.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (1)

  • proszę, dowiedziałem się, że po skończeniu 50-tki nie nadaję do pracy- tracę motywację. panie brzoska, opowiada pan takie głupoty a później rekruterzy wbijaja to sobie do głowy i tak podchodzą do selekcji pracowników. najgorsze jest uogólnianie, każdy jest inny i proszę to brać pod uwagę.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.