Znasz języki obce? Zarobisz więcej

0 0
Znasz języki obce? Zarobisz więcej
Znajomość języków obcych stanowi przepustkę do kariery (fot.mat.pras.)

Pracownicy, którzy deklarują biegłą znajomość angielskiego zarabiają średnio 5,7 tys. zł. miesięcznie. Umiejętności językowe rzutują na ocenę kwalifikacji pracownika.

Polska znajduje się w pierwszej dziesiątce krajów, w których najlepsza jest znajomość języka angielskiego, informuje "Puls Biznesu", powołując się na dane EF EPI English Proficiency Index. Wyprzedzają nas kraje skandynawskie. W tyle za nami są takie kraje jak Niemcy czy Austria. A dobra znajomość angielskiego stanowi przepustkę do kariery w zagranicznych firmach - stwierdza gazeta.

Czytaj też: Work Service szuka 1,5 tys. lektorów języka angielskiego

Znajomość języka znajduje też swoje odbicie w zarobkach: Pracownicy, którzy deklarują biegłą znajomość angielskiego zarabiają średnio 5 tysięcy 700 złotych miesięcznie, podlicza "Puls Biznesu".

Umiejętności językowe rzutują na ocenę kwalifikacji pracownika. Jak zauważa Krzysztof Inglot z Work Serwice "właśnie kapitał ludzki i wykwalifikowane kadry decydują o atrakcyjności polskiego rynku w oczach zagranicznego inwestora."

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (1)

  • Polska to chyba jedyny kraj, gdzie spokojnie można znaleźć pracę bez znajomości jęz. polskiego, za to z angielskim, czy niemieckim..

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.