Znamy zwycięzców konkursu Digital Banking

0 0
Znamy zwycięzców konkursu Digital Banking
– Polscy programiści cieszą się coraz większą renomą na arenie międzynarodowej – mówi Piotr Kania, dyrektor zarządzający GFT Polska. (Fot.: mat. pras.)

• Piotr Adamus, warszawski programista, zdobył pierwsze miejsce i nagrodę w wysokości 30 tys. złotych w konkursie Digital Banking, organizowanym przez firmę GFT Polska.
• Polscy programiści cieszą się coraz większą renomą na arenie międzynarodowej.

Jury uznało, że Piotr Adamus zaproponował najlepsze rozwiązanie wdrożenia silnika obsługującego transakcje giełdowe. Drugie miejsce zajął Jacek Staniak, a trzecie Grzegorz Wilkowicz. Wszyscy trzej finaliści zostali zaproszeni do wzięcia udziału w festiwalu technologii i innowacji CODE_n new w Karlsruhe.

Konkurs Digital Banking był dla programistów okazją do przetestowania swoich umiejętności tworzenia wysokiej jakości, dobrze przetestowanego kodu, a także poznania mechanizmów podobnych do tych, które na co dzień umożliwiają płynne działanie Wall Street czy londyńskiego City. W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział ponad 200 uczestników, którzy w sumie stworzyli 75 tys. linii kodu. Zgłoszone rozwiązania były oceniane pod kątem zgodności z założeniami zadania konkursowego i jakości kodu.

– Polscy programiści cieszą się coraz większą renomą na arenie międzynarodowej. W opublikowanym niedawno rankingu portalu Hackerrank.com rodzimi twórcy oprogramowania zostali ocenieni jako jedni z trzech najlepszych na świecie. Celem konkursu Digital Banking jest wspieranie talentów i stawianie zdolnym koderom wyzwań motywujących ich do dalszego rozwoju – mówi Piotr Kania, dyrektor zarządzający GFT Polska, organizator konkursu.

– Do wzięcia udziału w konkursie motywowała mnie chęć sprawdzenia swoich umiejętności. Tematyka zadania jest powiązana z tym, czym zajmuję się zawodowo na co dzień, a jego poziom trudności gwarantował, że udział w konkursie będzie szansą, aby nauczyć się czegoś nowego. Stworzenie dobrego rozwiązania wymagało z jednej strony kompetencji technicznych, z drugiej zrozumienia bądź poznania mechanizmów wykorzystywanych w branży bankowości inwestycyjnej. Podsumowując, udział w konkursie był dla mnie naprawdę wartościowym doświadczeniem, polecam go każdemu, kto chce zweryfikować swoje umiejętności – komentuje Piotr Adamus, zwycięzca tegorocznego konkursu Digital Banking.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.