Znamy zwycięzców konkursu Digital Banking

• Piotr Adamus, warszawski programista, zdobył pierwsze miejsce i nagrodę w wysokości 30 tys. złotych w konkursie Digital Banking, organizowanym przez firmę GFT Polska.
• Polscy programiści cieszą się coraz większą renomą na arenie międzynarodowej.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Znamy zwycięzców konkursu Digital Banking

PODZIEL SIĘ


Autor: JP

21 wrz 2016 15:26


Jury uznało, że Piotr Adamus zaproponował najlepsze rozwiązanie wdrożenia silnika obsługującego transakcje giełdowe. Drugie miejsce zajął Jacek Staniak, a trzecie Grzegorz Wilkowicz. Wszyscy trzej finaliści zostali zaproszeni do wzięcia udziału w festiwalu technologii i innowacji CODE_n new w Karlsruhe.

Konkurs Digital Banking był dla programistów okazją do przetestowania swoich umiejętności tworzenia wysokiej jakości, dobrze przetestowanego kodu, a także poznania mechanizmów podobnych do tych, które na co dzień umożliwiają płynne działanie Wall Street czy londyńskiego City. W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział ponad 200 uczestników, którzy w sumie stworzyli 75 tys. linii kodu. Zgłoszone rozwiązania były oceniane pod kątem zgodności z założeniami zadania konkursowego i jakości kodu.

– Polscy programiści cieszą się coraz większą renomą na arenie międzynarodowej. W opublikowanym niedawno rankingu portalu Hackerrank.com rodzimi twórcy oprogramowania zostali ocenieni jako jedni z trzech najlepszych na świecie. Celem konkursu Digital Banking jest wspieranie talentów i stawianie zdolnym koderom wyzwań motywujących ich do dalszego rozwoju – mówi Piotr Kania, dyrektor zarządzający GFT Polska, organizator konkursu.

– Do wzięcia udziału w konkursie motywowała mnie chęć sprawdzenia swoich umiejętności. Tematyka zadania jest powiązana z tym, czym zajmuję się zawodowo na co dzień, a jego poziom trudności gwarantował, że udział w konkursie będzie szansą, aby nauczyć się czegoś nowego. Stworzenie dobrego rozwiązania wymagało z jednej strony kompetencji technicznych, z drugiej zrozumienia bądź poznania mechanizmów wykorzystywanych w branży bankowości inwestycyjnej. Podsumowując, udział w konkursie był dla mnie naprawdę wartościowym doświadczeniem, polecam go każdemu, kto chce zweryfikować swoje umiejętności – komentuje Piotr Adamus, zwycięzca tegorocznego konkursu Digital Banking.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.