Zastępca komendanta zarobił dwa razy więcej niż jego szef

0 0
Zastępca komendanta zarobił dwa razy więcej niż jego szef

Wiceszef policji Arkadiusz Letkiewicz dorabia na potęgę. Zastępca komendanta głównego policji inspektor Arkadiusz Letkiewicz zarobił w ubiegłym roku ponad 556 tys. zł, czyli dwa razy więcej niż szef policji nadinspektor Marek Działoszyński - wylicza Rzeczpospolita.

Z tego ok. 450 tys. zł ze stosunku służbowego i pracy, a blisko 100 tys. zł na umowach-zleceniach. Jak ustaliła "Rzeczpospolita",  Letkiewicz od kilku lat świetnie zarabia na nadzorowaniu projektów, które realizuje Wyższa Szkoły Policji w Szczytnie z pieniędzy Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Obecny wiceszef policji był od sierpnia 2008 r. do stycznia 2012 r. rektorem tej uczelni.

Dziennik przypomina, że zgodnie z przepisami uczelnia musiała ogłaszać przetarg na nadzór. Jednak rektor Letkiewicz otrzymywał zamówienia z wolnej ręki. Jedno z nich w październiku 2011 r. Było to trzy miesiące przed objęciem stanowiska wicekomendanta policji. Uczelnia tłumaczyła się „specyficznymi cechami zamówienia", które miały sprawiać, że udzielenie go innym wykonawcom „jest ze względów technicznych niemożliwe".

- Praca zastępcy komendanta głównego wymaga gotowości 24 godziny na dobę. Nie sposób rzetelnie wywiązywać się z tych wszystkich obowiązków. Należałoby skontrolować jakość pracy komendanta - powiedział w rozmowie z Rz prof. Antoni Kamiński z PAN.

Rzecznik Komendy Głównej Policji Marek Sokołowski poinformował dziennik, że  Letkiewicz "ma zgodę na dodatkową pracę związaną z działalnością naukowo-dydaktyczną".

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.