Zarobków w ZUS ciąg dalszy. Pora na lekarzy

0 0

W skład kadry medycznej zatrudnionej w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych wchodzą lekarze orzecznicy oraz członkowie komisji lekarskich. Niektórzy z nich zarabiają nawet kilkanaście tysięcy złotych na miesiąc.

Niedawno podwaliśmy, jak wyglądają zarobki kierowników i dyrektorów w ZUS.Teraz pora na lekarzy. Z ustaleń firmy Sedlak&Sedlak wynika, że stanowisko naczelnego lekarza w ZUS gwarantuje wynagrodzenie zasadnicze w wysokości co najmniej 5 tys. zł. Jednak maksymalna pensja na tym stanowisku dochodzi nawet do 16 tys. zł brutto bez dodatków.

Zadaniem pracujących w ZUS lekarzy jest przede wszystkim orzekanie o niezdolności do pracy. Najwyższe maksymalne wynagrodzenie może otrzymywać wspomniany naczelny lekarz ZUS.

Niewiele niższe wynagrodzenie przewidziane jest dla głównego lekarza orzecznika oddziału Zakładu - mieści się ono w przedziale 4 tys. do 13 tys. zł. Natomiast faktyczna średnia pensja zasadnicza dla tego stanowiska wynosi 8 992 zł.

Lekarze: inspektor nadzoru orzecznictwa lekarskiego, orzecznik oddziału oraz członek komisji lekarskiej zarabiają przeciętnie 6 226 zł, jednakże maksymalne wynagrodzenie może osiągnąć pułap nawet 10 tys. zł. Lekarze niewchodzący w skład komisji lekarskiej zarabiają średnio 5 730 zł.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.