Zarobki w Biedronce, Lidlu i Tesco: Ile wynoszą pensje w sieciach handlowych?

0 0
Zarobki w Biedronce, Lidlu i Tesco: Ile wynoszą pensje w sieciach handlowych?
Zarobki w sieciach handlowych - gdzie najwyższe? (Fot. Mat. pras.)

Biedronka i Lidl podniosły swoim pracownikom w tym roku pensje. Z kolei osoby zatrudnione w Tesco póki co muszą zadowolić się ubiegłorocznym wzrostem wynagrodzeń.

Od 1 marca wzrosły pensje w Lidlu. Najniższa pensja, którą otrzymują m.in. kasjerzy wzrosła o 200 zł i wynosi obecnie 2400 zł brutto. Po dwóch latach pracy można dostać 2850 - 3250 zł brutto, podczas gdy wcześniej było to 2,7 tys. zł brutto.

Z informacji podanych przez Lidla wynika również, że menedżer sklepu rozpoczynający pracę zarabia obecnie od 4,4 tys. do 5 tys. zł brutto (poprzednio 4,1 tys. zł). Po dwóch latach jego wynagrodzenie może wzrosnąć do 6,3-6,8 tys. zł brutto.

Zarobki w Lidlu są wyższe niż pensje pracowników Biedronki. Od 1 kwietnia br.  wynagrodzenie dla rozpoczynających pracę w sklepach sieci będzie wynosić 2250 zł brutto. To 12,5-procentowy wzrost wobec poprzednich stawek.

W miarę wydłużania się stażu pracy, pensja sprzedawcy-kasjera będzie rosła. Pro trzech latach pracy płaca wzrośnie do 2450 zł brutto (niemal tyle, co w Lidlu na starcie). Ponadto, jak podaje Jeronimo Martins pracownicy sklepów mają możliwość otrzymywania miesięcznych premii nawet do 350 zł miesięcznie. W ubiegłym roku średnio miesięcznie objętych premiami było ponad 80 proc. zatrudnionych w sieci.

Tesco z kolei podniosło pensje pracowników sklepów na stanowiskach niekierowniczych w wysokości 2 proc. oraz ok. 3,5 proc. dla najmniej zarabiających w 2015 r. Oznacza to, iż najniższe wynagrodzenie na pełny etat dla osób z co najmniej rocznym stażem pracy wynosi 2110 zł brutto.

Pracownicy sieci walczą jednak o więcej. Domagają się, by wynagrodzenia pracowników podstawowych, kierowników stoisk, zastępców kierowników dla wszystkich lokalizacji i grup płacowych wzrosły od 1 lipca br. o 200 zł brutto. Związkowcy z Solidarności wystosowali pismo do prezesa Davida Morrisa w tej sprawie. Więcej szczegółów na ten temat znajdziesz tutaj.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (3)

 • Dobra zmiana
 • Minimum socjalne to nie jest granica ubostwa
 • Dobrze jest pamiętać, że minimum socjalne (czyli granica ubóstwa) dla typowej, czteroosobowej rodziny w roku 2014 wynosiło 4798 zł brutto(!), a minimum egzystencji (granica ubóstwa skrajnego) była szacowana na 2567 zł. brutto miesięcznie! W roku bieżącym kwoty te zapewne nie będą niższe... I to jest właściwe kryterium oceny poziomu płac w wymienionych sieciach handlowych.

POLECAMY

 • ZMIEŃ WIDOK:

 • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
 • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
  Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
  Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
 • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.