Zarobki: Kiedy Polacy dogonią Wielką Brytanię?

0 0
Zarobki: Kiedy Polacy dogonią Wielką Brytanię?
Średnie wynagrodzenie w Polsce w 2014 roku wyniosło w przeliczeniu 889 euro. To prawie czterokrotnie mniej niż wyniosła przeciętna płaca w Wielkiej Brytanii. (Fot. Pixabay)

Sprawdźcie, kiedy Polska dogoni Wielką Brytanię pod względem wysokości płac.

Średnie wynagrodzenie w Polsce w 2014 roku wyniosło w przeliczeniu 889 euro. To prawie czterokrotnie mniej niż wyniosła w tym samym czasie przeciętna płaca w Wielkiej Brytanii, czyli 3406 euro brutto miesięcznie. Kiedy uda nam się dogonić, pod względem wysokości płac, Zjednoczone Królestwo?

Zakładając, że średnioroczny wzrost wynagrodzeń w Polsce będzie wynosił stale 3 proc. przez kolejne lata, a w Wielkiej Brytanii będzie utrzymywał się na poziomie 1,5 proc., płace w obu państwach wyrównają się po ponad 91 latach. Natomiast, jeżeli zarobki Polaków będą rosły w tempie 3 proc. rocznie, a pensje Brytyjczyków będą na stałym poziomie, dogonimy ich po ponad 45 latach - wynika z analizy Sedlak&Sedlak.

Czytaj też: Wielka Brytania, świadczenia socjalne: Zasiłki przyciągają migrantów

Jak szybko musiałyby rosnąć nasze wynagrodzenia, aby polskie i brytyjskie płace wyrównały się po 15 latach? Zakładając, że wynagrodzenia w ojczyźnie Szekspira będą rosły przeciętnie o 1,5 proc. rocznie, nasze płace musiałyby rosnąć w tempie 11 proc. rocznie. Przy hipotezie, że wynagrodzenia Brytyjczyków nie będą wzrastać, aby przeciętne wynagrodzenie Polaków po 15 latach wyniosło 3400 euro, nasze płace musiałyby rosnąć o 9,4 proc. rocznie.

Czytaj też: Wielka Brytania dla Polaków już nie jest tak atrakcyjna

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (2)

  • Po przeczytaniu komentarza Kazika w sumie nic bym więcej nie dodał.
  • Hahahahhaa, polszczajca chujniajca chce dogonić zarobki krajów cywilizowanych??? w jaki sposob? zapożyczyć sie na 1000 lat i rozdać plebsowi kase? kurwajca chujniajca biedajca nie ma nic. ani przemysłu ani sektora finansowego. Z czego sie pytam ta kurwacja chce miec pieniądze? jaka jest jedna polszczychujska firma ktora moze konkurować z vw, microsoftem, bp, czy P&G... nie ma nie było i nie bedzie. kurwajca biedajca bedzie zawsze oborą tanich roboli i tanich prostytutek

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.