Wzrosną płace pracowników Śląskiego Uniwersytetu Medycznego

0 0
Wzrosną płace pracowników Śląskiego Uniwersytetu Medycznego
Fot. Facebook/ Śląski Uniwersytet Medyczny

Podwyżki płacy zasadniczej w kwocie od 166 zł do nawet 390 zł netto otrzymają 30 sierpnia i 1 września pracownicy wszystkich grup zawodowych ze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

Wzrost płac na uczelni zamyka realizację rządowej ustawy zakładającej w latach 2013-2015 coroczny wzrost wynagrodzeń w uczelniach publicznych.

- To trzecia, a zarazem ostatnia podwyżka płac dla naszych pracowników. Sądzę, że wszyscy powinni być nimi usatysfakcjonowani. Społeczność naszej uczelni bardzo dobrze przyjęła też fakt, że wzrost płac jest jednakowy dla poszczególnych stanowisk - podkreśla Danuta Jarosz, przewodnicząca Solidarności na Śląskim Uniwersytecie Medycznym.

Czytaj też: Pracownicy UŚ dostaną podwyżki, ale to wciąż za mało

W tym roku na podwyżki płac dla pracowników ŚUM resort zdrowia przeznaczył ponad 14 mln 737 tys. zł, czyli o około milion złotych więcej niż w roku ubiegłym.

2 lipca uczelniane związki zawodowe podpisały z pracodawcą porozumienie płacowe regulujące tegoroczny wzrost płac dla pracowników-nauczycieli oraz dla pracowników nie będących nauczycielami. Przy podziale środków kierowali się zasadą, że kwota podwyżek na poszczególnych stanowiskach musi być taka sama.

Czytaj też: Pracownicy uczelni publicznych dostaną podwyżki

Podwyżki płac o 390 zł otrzymali profesorowie zwyczajni. Profesorowie nadzwyczajni będą zarabiać więcej o 375 zł. Płace profesorów ŚUM wzrosną o 370 zł, adiunktów habilitowanych o 365 zł, a adiunktów bez habilitacji o 360 zł.

Starsi wykładowcy ze stopniem doktora otrzymają na rękę 355 zł podwyżki. Płace pracowników naukowo-technicznych, biblioteki i administracji podwyższone zostały o 290 zł. Robotnicy zatrudnieni w ŚUM dostaną wypłaty wyższe o 219 zł , a pracownicy obsługi o 166 zł.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.