Wzrosną pensje pracowników Huty Pokój

O 10 proc. wzrosły średnio od 1 lipca br. płace pracowników Huty Pokój w Rudzie Śląskiej. Porozumienie w tej sprawie podpisali z pracodawcą przedstawiciele trzech działających w zakładzie związków zawodowych.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Wzrosną pensje pracowników Huty Pokój

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

3 lip 2015 10:36


- Wpływ na wysokość tych podwyżek będą miały m.in. liczba przepracowanych godzin roboczych, nadgodzin, a także charakter wykonywanej pracy. Ludzie zatrudnieni na stanowiskach nierobotniczych mogą liczyć nawet na wzrost płac wynoszący średnio 300 zł brutto - wyjaśnia Józef Skudlik, przewodniczący zakładowej Solidarności.

Czytaj też: Pracownicy Huty Cynku w Miasteczku Śląskim dostaną podwyżki

Podczas negocjacji płacowych związkowcy wskazywali, że podwyżek w hucie nie było od trzech lat. - To był nasz jedyny argument, bo obecnie nasz zakład nie odnotowuje najlepszych wyników, podobnie zresztą jak cała branża hutnicza. O podwyżkach zdecydowała dobra wola pracodawcy. Wszyscy liczymy, że po dokonanej już zmianie właściciela Huty Pokój zmienią się też możliwości zakładu m.in. pod względem sprzedaży naszych produktów oraz zakupu wsadu - mówi przewodniczący.

Huta Pokój w Rudzie Śląskiej zatrudnia ponad 1000 pracowników. Zakład m.in. produkuje blachy i profile gorącowalcowane, profile zimnogięte i konstrukcje stalowe.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

drrrr 2016-02-15 18:47:02

Huta Pokój nic nie produkuje. Produkują spółki zależne od huty. Huta Pokój to tylko administracja (czyt. Urzędnicy)