Wyższy dodatek za pracę w nocy dla pracowników centrum serwisowego Pendolino

O około 170 zł brutto wzrósł od lipca dodatek za pracę w nocy w Centrum Serwisowym dla Pendolino.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Wyższy dodatek za pracę w nocy dla pracowników centrum serwisowego Pendolino

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

6 lip 2015 20:24


Wysokość dodatku uzależniona jest od stawek osobistego zaszeregowania pracowników. Podwyżka dodatku to efekt porozumienia pomiędzy pracodawcą a związkowcami z Solidarności ze spółki Alstom Konstal.

Związkowcy podkreślają, że negocjacje w sprawie wyższego dodatku nocnego były dla nich szczególnie ważne, bo spora część czasu pracy załogi Centrum Serwisowego dla Pendolino w Olszynce Grochowskiej przypada na godziny nocne. - To właściwie jedyna pora na naprawy usterek i awarii w pociągach - wyjaśnia Karol Pluszczyk, przewodniczący Solidarności w spółce Alstom Konstal w Chorzowie.

Solidarności z Alstom Konstal objęła swoją działalnością centrum serwisowym dla Pendolino w kwietniu i wkrótce związkowcy przystąpili do negocjacji płacowych z pracodawcą. W czerwcu udało się wynegocjować podwyżki wynagrodzeń zasadniczych, a teraz dodatek nocny.

- Swoją systematyczną działalnością chcemy pokazać pracownikom, że warto się do nas zapisać. Obecnie w spółce do związku należy 33 osoby. Liczymy, że z czasem do Solidarności przekonamy co najmniej 50 proc. załogi - mówi Karol Pluszczyk.

We wrześniu br. związkowcy zamierzają rozpocząć kolejne negocjacje z pracodawcą. - Będziemy rozmawiać na temat następnej podwyżki dodatku nocnego. Wystąpiliśmy też do zarządu o skrócenie czasu rozliczeniowego w spółce z rocznego do trzymiesięcznego - informuje przewodniczący.

Centrum serwisowe dla Pendolino w Olszynce Grochowskiej utworzone zostało na początku 2015 roku. Zakład zatrudnia blisko 100 pracowników. Spółka prowadzi serwis pociągów Pendolino, produkowanych we Włoszech przez francuski koncern Alstom.

Podobał się artykuł? Podziel się!

2 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

PO 2015-08-06 12:40:51

śmieszni ludzie się znaleźli w tym pierdolniku na grochowie bez wiedzy umiejentności i zielonego pojecia o pociagach wysokich predkości . Czekam na kolejne ośmieszajace cały ten ciekawie drogi projekt wypadki awarie itp. Ale na szczęście to jeszcze nowe to sie nie psuje zabawnie sie zacznie za pare lat . Najwarzniejsze że kasa sie rozpłyneła a teraz to nikt nie mósi być zadowolony ale takie żeczy tylko w polsce

:) 2015-08-06 12:03:13

dobre

REKLAMA