Wyższy dochód rodziców nie pozbawi ich zasiłku na dzieci

Od 2016 r. zmieni się sposób uzyskiwania świadczeń rodzinnych. Gminy obawiają się jeszcze większych komplikacji z ich przyznawaniem.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Wyższy dochód rodziców nie pozbawi ich zasiłku na dzieci

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/Dziennik Gazeta Prawna

3 paź 2014 7:17


Jak informuje "Dziennik Gazeta Prawna", jeśli rodzice przekroczą próg dochodowy uprawniający do wsparcia na dzieci, nie będą tracić go zupełnie. Ich świadczenie zostanie pomniejszone o kwotę, o którą zostało przekroczone kryterium. Taka zapowiedź zmian w zasadach przyznawania pomocy dla rodzin znalazła się w expose premier Ewy Kopacz.

Czytaj też: Bedą e-zwolnienia i zasiłki dla samotnych ojców?

Na razie nie są znane szczegóły związane z tą propozycją, poza tym, że miałaby ona wejść w życie od 1 stycznia 2016 r. - To propozycja, która może zapobiegać wpadaniu przez rodziców w pułapkę bierności zawodowej. Potencjalna utrata świadczeń zniechęca ich do szukania pracy - tłumaczy dr Anna Ruzik ze Szkoły Głównej Handlowej.

Czytaj też: Konieczna dyskusja ws. wpływu ulg na dzieci na zasiłki rodzinne

Wątpliwości co do nowych rozwiązań mają gminy. - Taka zmiana na pewno jeszcze bardziej skomplikuje sposób przyznawania pomocy. Nie wiadomo też, czy będzie odnosić się tylko do zasiłku, czy również przysługujących do niego dodatków - wskazuje Natalia Siekierka, zastępca kierownika działu świadczeń MOPS w Wrocławiu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.