Wypłacanie 500 zł na dziecko rozleniwi rodziców?

0 0
Wypłacanie 500 zł na dziecko rozleniwi rodziców?
Dzięki wypłacie 500 zł na dziecko rodzicom nie będzie opłacało się pracować? (fot. Dustin Diaz - flickr.com)

Niektórzy ekonomiści mają wiele zastrzeżeń wobec planu pomocowego rządu dla rodzin. Na dodatek okazało się, że po ponownym przeliczeniu kosztów, świadczenie to będzie kosztować budżet państwa o kilka miliardów złotych więcej niż to wcześniej planowano.

Część ekonomistów cytowana przez "Puls Biznesu" uważa, że wypłacanie 500 zł na dziecko może zniechęcić niektórych rodziców do podejmowania pracy, co uzależni ich od finansowego wsparcia państwa.

Wśród minusów jest też fakt, że państwo musi przygotować się na większe wydatki. W projekcie budżetu na 2016 rok ministerstwo finansów zarezerwowało na ten cel ok. 16 mld złotych. "W projekcie z 22 grudnia, resort pracy raz jeszcze przeliczył koszty i niestety zarówno wpływ na wydatki budżetowe, jak i cały sektor finansów publicznych, jest znacznie wyższy niż w dokumencie z początku grudnia" - powiedział "PB" przedstawiciel ministerstwa finansów.

"Puls Biznesu" podkreśla, że w przyszłym roku kiedy wypłaty 500 zł będą obowiązywać od kwietnia z budżetu państwa będzie trzeba pozyskać dodatkowe 1,7 mld złotych. W kolejnych latach kwota ta wzrośnie do dodatkowych 2,5 mld zł.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (1)

  • Oszczędności są w Powiatach 10 % to wypracowane środki , a 80-90 % dopłata z budżetu państwa lub kredyty . Tak się za Po i PSL inwestowało w przyszłość ? Te 500 zł pobudzi rozwój , bo małe sklepy padły kosztem molochów . Jeszcze forma bonów na opłacenie przedszkola , czy obiadów w szkole była by pozytywnie odebrana przez malkontentów Petru .

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.