Wynagrodzenia w spółkach: Nie będzie nagród rocznych?

• Ustawa o zasadach kształtowania wynagrodzeń osób kierujących niektórymi spółkami budzi zastrzeżenia samorządowców.
• Wątpliwości są związane m.in. z nagrodą roczną i częścią zmienną wynagrodzenia członka organu zarządzającego.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Wynagrodzenia w spółkach: Nie będzie nagród rocznych?

PODZIEL SIĘ


Autor: PortalSamorzadowy.pl (Bartosz Dyląg)/AT

www.portalsamorzadowy.pl

5 wrz 2016 8:02


Prezydent Bielska-Białej Jacek Krywult zwraca uwagę na ustawę z 9 czerwca 2016 r. o zasadach kształtowania wynagrodzeń osób kierujących niektórymi spółkami, która reguluje sposób wykonywania uprawnień z akcji przysługujących m.in. jednostkom samorządu terytorialnego lub ich związkom oraz komunalnym osobom prawnym.

Czytaj też: Ile wyniosą wynagrodzenia w spółkach Skarbu Państwa? Kto straci, a kto zyska?

Zdaniem prezydenta Bielska-Białej, ustawa ta rodzi wiele zasadniczych wątpliwości i w opinii prawników jest niepełna. Chodzi m.in. o to, że art. 14 pkt 1 tej ustawy uchylił ustawę z 3 marca 2000 o wynagradzaniu osób kierujących niektórymi podmiotami prawnymi, tzw. ustawę kominową.

- Pytanie jest, jaka zatem będzie podstawa prawna przyznania nagrody rocznej za 2016 rok, bo ustawa tego nie precyzuje. Według danych, które mamy, nie ma podstawy prawnej, by nagrodę roczną przyznać – zwraca uwagę Jacek Krywult.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.