Wynagrodzenia w RIO: Podwyżki o 250 zł zatrzymają pracowników?

Z powodu niskich płac z regionalnych izb obrachunkowych odchodzą najlepsi pracownicy. Zatrzymać ich mają m.in. podwyżki, od stycznia br. zatrudnieni w RIO zarobią średnio miesięcznie o 250 zł więcej.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Wynagrodzenia w RIO: Podwyżki o 250 zł zatrzymają pracowników?

PODZIEL SIĘ


Autor: Bartosz Dyląg/PTWP - PortalSamorzadowy.pl

www.portalsamorzadowy.pl

10 sty 2016 15:21


Sejmowe komisje do spraw kontroli państwowej oraz samorządu terytorialnego i polityki regionalnej pozytywnie zaopiniowały projekt budżetu na 2016 r. dotyczący dochodów i wydatków regionalnych izb obrachunkowych. Co ciekawe, na posiedzenie komisji nie przybył żaden przedstawiciel RIO.

W projekcie budżetu uwzględniono podwyżki dla pracowników regionalnych izb obrachunkowych. To ważne, ponieważ w ubiegłym roku z izb nadchodziły alarmujące sygnały o masowych odejściach pracowników z tych instytucji.

– Z roku na rok wyraźnie widać, że wynagrodzenia w RIO są symboliczne, co skutkuje tym, że najlepsza kadra odchodzi. Myślę, że ci, którzy decydują w tym państwie o hierarchii urzędników administracji, szczególnie w sferze kontroli, przy konstruowaniu budżetu na rok 2016 zauważą sytuację w RIO – mówiła w Sejmie posłanka Maria Zuba z PiS.

Najwyższa Izba Kontroli donosiła z kolei, że pracownicy wydziałów kontroli RIO masowo przechodzą do samorządów na stanowiska skarbników, zastępców wójtów lub sekretarzy. W opinii NIK skala zjawiska zagraża pracy RIO.

Cały artykuł dostępny na portalsamorządowy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.