www.raportplacowy.pl

Wynagrodzenia w public relations. Ile zarabia PR-owiec?

0 0
Wynagrodzenia w public relations. Ile zarabia PR-owiec?
13 372 zł brutto – to mediana wynagrodzeń kierownika ds. PR. (Fot. shutterstock)

Jak kształtują się zarobki osób odpowiedzialnych za public relations? Poznajcie wyniki najnowszego badania Advisory Group TEST Human Resources "Jesień 2015".

Jak wynika z raportu płacowego AG Test HR „Jesień 2015”, co czwarty specjalista ds. komunikacji wewnętrznej, który odpowiada za koordynowanie przepływu informacji w firmie, może liczyć na pensję nie mniejszą niż 6985 zł brutto, a 25 proc. otrzymuje wynagrodzenie nie większe niż 4800 zł brutto.

Mediana wynagrodzeń na tym stanowisku wynosi 6002 zł brutto. Oznacza to, że od wiosennej edycji badania wynagrodzenia specjalistów ds. komunikacji wewnętrznej wzrosły o 603 zł brutto.

Więcej od specjalisty ds. komunikowania wewnętrznego zarabia specjalista ds. PR, który odpowiada za kształtowanie wizerunku firmy zgodnie z przyjętą strategią PR. Mediana jego wynagrodzeń wynosi 6560 brutto – o 767 zł brutto mniej wobec wiosennych wyników badania.

Co czwarty zatrudniony na tym stanowisku otrzymuje pensję nie mniejszą niż 8909 zł brutto miesięcznie, a 25 proc. otrzymuje wynagrodzenie nieprzekraczające 4511 zł brutto.

13 372 zł brutto – to mediana wynagrodzeń kierownika ds. PR, który odpowiada za kształtowanie strategii PR, całościowe zarządzanie wizerunkiem firmy oraz zarządzanie podległym zespołem. To o 198 zł brutto mniej niż wiosną tego samego roku.

25 proc. kierowników ds. PR zarabia więcej niż 14 676 zł brutto, jednak pensje kolejnych 20 proc. nie są wyższe niż 11 433 zł brutto.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.