www.raportplacowy.pl

Wynagrodzenia w BHP i ochronie środowiska w Polsce

0 0
Wynagrodzenia w BHP i ochronie środowiska w Polsce
Najlepiej wynagradzani spośród wszystkich pracowników ds. BHP i ochrony środowiska są kierownicy odpowiedzialni za wdrażanie i nadzorowanie realizacji procedur BHP i ochrony środowiska. Mediana ich wynagrodzeń wynosi 9433 zł brutto. Fot. fotolia

Ile zarabia w Polsce specjalista ds. BHP i ochrony środowiska, ile specjalisty ds. ochrony środowiska, a ile specjalista ds. przeciwpożarowych? Oto jesienna edycja raportu płacowego AG Test HR.

Jak wynika z raportu płacowego Advisory Group TEST Human Resources „Wiosna 2015", średnie wynagrodzenia na wszystkich przebadanych stanowiskach w obszarze BHP i ochrony środowiska są wyższe niż jesienią 2014 r.

Pensja specjalisty ds. przeciwpożarowych kształtuje się na poziomie 5823 zł brutto – o 125 zł brutto więcej niż w drugiej połowie 2014 r.

25 proc. osób zajmujących się opracowywaniem standardów ochrony przeciwpożarowej oraz nadzorem nad ich przestrzeganiem może pochwalić się zarobkami przekraczającymi 6497 zł brutto. Kolejne 25 proc. specjalistów ds. przeciwpożarowych zarabia nie więcej niż 5266 zł brutto.

Na podwyżkę (164 zł brutto) mógł również liczyć specjalista ds. BHP i ochrony środowiska. Mediana jego wynagrodzeń wynosi 5451 zł brutto.

25 proc. zatrudnionych na tym stanowisku może liczyć na pensje nie mniejsze niż 6305 zł brutto, ale co czwarty odpowiedzialny za realizowanie operacyjnych procedur BHP i ochrony środowiska w firmie musi liczyć się z tym, że nie zarobi więcej niż 4325 zł brutto miesięcznie.

O 201 zł brutto (w porównaniu do wyników jesiennej edycji raportu) wzrosła pensja specjalisty ds. ochrony środowiska. Mediana jego wynagrodzeń wynosi 5715 zł brutto.

Co czwarty pracownik odpowiedzialny za realizowanie operacyjnych procedur ochrony środowiska w firmie zarabia nie mniej niż 6621 zł brutto. Dla 25 proc. specjalistów na tym stanowisku zarobki nie przekraczają 3898 zł brutto miesięcznie.

Mniejszą podwyżkę (82 zł brutto) otrzymał lider zespołu ds. BHP i ochrony środowiska. Mediana jego wynagrodzeń wynosi 7201 zł brutto.

Za administrowanie zespołem ds. realizacji procedur BHP i ochrony środowiska jedna czwarta liderów otrzymuje nie więcej niż 5775 zł brutto, jednak dla kolejnych 25 proc. pułap wynagrodzeń zaczyna się od 8707 zł brutto.

Najlepiej wynagradzani spośród wszystkich pracowników ds. BHP i ochrony środowiska są kierownicy odpowiedzialni za wdrażanie i nadzorowanie realizacji procedur BHP i ochrony środowiska. Mediana ich wynagrodzeń wynosi 9433 zł brutto. To o 153 zł brutto więcej niż jesienią 2014 r.

Co czwarty zatrudniony na tym stanowisku może cieszyć się wynagrodzeniem nie mniejszym niż 10 999 zł brutto, ale pensje kolejnych 25 proc. zatrzymują się na poziomie 7935 zł brutto miesięcznie.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.