Wynagrodzenia urzędników powinny być na tym samym poziomie

0 0
Wynagrodzenia urzędników powinny być na tym samym poziomie

Urzędnik, który otrzymuje niższe wynagrodzenie od innych pracowników, może się domagać odszkodowania od pracodawcy. Nawet jeśli zakres jego zadań jest odmienny.

"Dziennik Gazeta Prawna" przytacza sprawę urzędnika, który pracując na stanowisku członka kolegium w Regionalej Izbie Obrachunkowej otrzymywał niższe wynagrodzenie zasadnicze od swoich kolegów. Różnica miała wynikać z wykształcenia - poszkodowany ukończył ekonomię, a jego współpracownicy prawo. Jak podaje dziennik, urzędnik skierował sprawę do sądu i zażądał wypłacenia 40 tys. zł odszkodowania.

W ocenie sądu, pomimo że praca powoda była gorzej oceniana niż pozostałych członków kolegium, niedopuszczalne było różnicowanie zasad ich wynagradzania.

Wprawdzie na gruncie ogólnej regulacji kodeksu pracy, takie kryteria jak jakość, wartość świadczonej pracy, rozmiar wykonywanych zadań czy też zaangażowanie pracownika pozwalają na zróżnicowanie wynagrodzenia pracowników, zasada ta nie ma zastosowania w przypadku członków kolegium Regionalnych Izb Obrachunkowych.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.