Wykładowcy i dyplomaci wywalczyli podwyżki. Kto czeka w kolejce?

0 0
Wykładowcy i dyplomaci wywalczyli podwyżki. Kto czeka w kolejce?

Z powodu kryzysu gospodarczego wynagrodzenia pracowników instytucji państwowych zostały zamrożone. Pomimo zapewnień, że wkrótce pensje pójdą w górę - tylko nieliczni mogą liczyć na większe wypłaty. Kto należy do grona szczęściarzy, a kto nadal czeka?

Jak podaje „Dziennik Gazeta Prawna" najbardziej udało się wykładowcom akademickim. W tym przypadku podwyżka wyniesie 30 proc. Przykładowo profesor, który w 2012 r. zarabiał 4145 zł, w 2015 r. otrzyma 5390 zł brutto. Ci, którzy posiadają niższy stopień naukowy także mogą liczyć na podwyżki, jednak nie będą to duże sumy.

Do grona szczęściarzy należą również dyplomaci. Resort spraw zagranicznych zwiększy dodatek służby zagranicznej maksymalnie o 600 zł. Dotyczy to jednak osób, które mają stopień dyplomatyczny.

Czytaj też: Ile zarabiają nauczyciele? Różnice są większe, niż myślisz

O podwyżkach mogą jedynie pomarzyć urzędnicy. Zgodnie z Wieloletniego Planu Finansowego na lata 2014-2017 do końca 2014 r. ich wypłaty wzrosną jedynie o wskaźnik inflacji. W gorszej sytuacji są nauczyciele. Ich wynagrodzenia od 2012 r. nie wzrosły nawet o wskaźnik inflacji. Na wyższe wypłaty nie mogą także liczyć radiolodzy - informuje „DGP".

O wzrost pensji postanowili walczyć policjanci, strażacy, pogranicznicy i funkcjonariusze Służby Więziennej. Ci jednak postanowili działać - skorzystali z procedury sporu zbiorowego.

Czytaj też: Policjant został ukarany dyscyplinarnie za... długie włosy

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.