Wielkanoc o połowę skromniejsza niż Boże Narodzenie

0 0
Wielkanoc o połowę skromniejsza niż Boże Narodzenie
Autorzy raportu tłumaczą to tym, że na Święta Wielkanocne praktycznie nie kupujemy prezentów (fot. pixabay.com)

Wydatki na Wielkanoc są o połowę niższe niż te na Boże Narodzenie - wynika z obliczeń firmy Provident.

W ramach cyklicznego badania opinii – Barometru Providenta okazuje się, że tegoroczne koszty wielkanocne wyniosą 400 zł. Mimo, że przewyższają te z poprzedniego roku o blisko 40 zł, to w dalszym ciągu są niższe o połowę od bożonarodzeniowych.

Autorzy raportu tłumaczą to tym, że na Święta Wielkanocne praktycznie nie kupujemy prezentów.

"To również czas, kiedy rzadziej wyjeżdżamy, choćby dlatego, że nasze dzieci zaraz po świętach wracają do szkoły. Co ciekawe mimo, że jest to zdecydowanie niższa kwota od tej wydanej w grudniu, to i tak pieniądze, które przeznaczamy na Wielkanoc, ponad trzykrotnie przewyższają wydatki w normalny weekend" - komentują badacze.

Wydatki najbardziej wzrosną w gospodarstwach, które oceniając swoje dochody przyznają, że starcza im na wszystko, bez specjalnych wyrzeczeń. Jednocześnie nie odkładają oni na przyszłość. Różnica wydatków świątecznych rok do roku w tych gospodarstwach wynosi 150 zł.

Osoby, których sytuacja finansowa zmusza do prowadzenia bardziej oszczędnego życia, wydadzą tylko 28 zł więcej, niż w 2015 roku.

Jak wynika z badania, 20 proc. gospodarstw domowych wyda do 200 zł, 24 proc. między 201 a 400 zł, a 13 proc. w granicach 401-500 zł. Tylko 11 proc. respondentów zdecyduje się wydać więcej niż 500 zł.

Provident sprawdził również, jak Polacy podchodzą do kwestii wielkanocnych prezentów z tej okazji. Mimo, że blisko 60 proc. ankietowanych nie zamierza obdarować swoich bliskich przy okazji zbliżających się świąt, to jednak 36 proc. deklaruje chęć zakupu upominku. Jednak tylko 12 proc. jest o tym w pełni przekonana.

Osoby, które zamierzają kupić prezent, przeznaczą na niego ok. 110 zł.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (1)

  • hehe nie u nas. Tablet kupiony w media expert na promocji świątecznej, jedzenie w tesco, inne prezenty, bilet dla mamy żeby do nas przyjechała i prawie 1000 zł pęknie.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.