W tej firmie pracownicy od trzech lat otrzymują podwyżki

0 0
W tej firmie pracownicy od trzech lat otrzymują podwyżki
Avantor Performance Materials Poland w Gliwicach (Fot. avantormaterials.com)

Średnio o około 4,5 proc. wzrosną od 1 kwietnia płace zasadnicze pracowników spółki Avantor Performance Materials Poland w Gliwicach.

Jak informują związkowcy z Solidarności, podwyżki na zbliżonym poziomie pracownicy spółki otrzymują regularnie od 2013 roku, czyli od czasu przejęcia gliwickiego zakładu POCH (Polskie Odczynniki Chemiczne) przez amerykański koncern Avantor Performance Materials. 

– Od tego momentu rozmowy płacowe w naszym zakładzie zyskały nową, lepszą jakość. Nie musimy jak wcześniej prosić się o podwyżki i prowadzić żmudnych negocjacji, ale po prostu wspólnie z zarządem uzgadniamy wysokość wzrostu wynagrodzeń w kolejnych latach. Cieszy, że obecny pracodawca dbając o rozwój spółki, dba o zarobki pracowników – podkreśla Maria Romaszko, przewodnicząca zakładowej Solidarności.

Romaszko dodaje, że zarząd firmy tuż po zawarciu uzgodnień z zakładową Solidarnością w sprawie podwyżek płac zasadniczych zdecydował też o przyznaniu pracownikom premii rocznej. Ich wysokość będzie uzależniona od poziomu zaangażowania pracownika w rozwój firmy.

Gliwicka spółka Avantor Performance Materials Poland zatrudnia 232 pracowników. Zakład wytwarza m.in. wysokiej jakości produkty chemiczne dla przemysłu farmaceutycznego, spożywczego, chemicznego i laboratoriów badawczych. Spółka jest częścią  amerykańskiego koncernu Avantor Performance Materials, światowego lidera w produkcji chemikaliów laboratoryjnych i specjalistycznych.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.