W regionie Azji i Pacyfiku żyję najwięcej zamożnych osób

Podczas gdy wzrost w Ameryce Północnej zwalnia, region Azji i Pacyfiku przoduje w liczbie ludności i odsetku osób zamożnych – wynika ze Światowego Raportu Zamożności 2016.

REKLAMA


Puls HR Puls HR

W regionie Azji i Pacyfiku żyję najwięcej zamożnych osób

PODZIEL SIĘ


Autor: JP

30 cze 2016 14:48


– Podczas gdy liczba najzamożniejszych obywateli świata (HNWI) wzrosła w skali globalnej jedynie o 4 proc., w regionie Azji i Pacyfiku zaobserwowano ich 10-procentowy przyrost. Obszar ten zajmuje zatem pierwsze miejsce pod względem osób majętnych – podaje 20. światowy Raport Zamożności wydany przez Capgemini i RBC Wealth Management.

To pierwszy raz, kiedy Azja i Pacyfik wyprzedzają Amerykę Północną w domenie zamożności i populacji. W 2015 roku region osiągnął 5,1 miliona ludzi zaliczanych do grona majętnych. Dla porównania, Ameryka Północna osiągnęła w tym czasie 4,8 miliona. 

Od dziesięciu lat region Azji i Pacyfiku stanowi siłę napędową, która podwaja liczbę i majątek najzamożniejszych ludzi świata. Wskaźnik zamożności podniósł się tam o 10 proc. w samym tylko 2015 roku. To pięciokrotnie więcej niż w przypadku Ameryki Północnej, która, deklarując od 2014 wzrost na poziomie 9 proc., może pochwalić się jedynie dwuprocentowym progresem.

Japonia i Chiny stoją na czele tego procesu, generując prawie 60 proc. światowego wzrostu najmajętniejszych osób w 2015 roku.

9-procentowy wzrost regionu Azji i Pacyfiku niemal dwukrotnie przewyższył ten europejski (5 proc.). 

Aktualny wskaźnik populacji osób zamożnych w Europie wynosi niecałe 4,2 mln osób, co daje trzecie po regionie Azji i Pacyfiku oraz po Ameryce Północnej.

Światowy Raport Zamożności Capgemini stanowi punkt odniesienia w identyfikowaniu najzamożniejszych obywateli świata, ich ośrodków oraz globalnej sytuacji ekonomicznej wpływającej na branże zarządzania majątkiem.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.