W kokpitach samolotów brakuje... pilotów

Podczas gdy pracownicy McDonald`s walczą w Stanach Zjednoczonych o podwyżki pensji do 15 dolarów za godzinę, okazuje się, że powodów do zadowolenia nie mają też piloci regionalnych linii lotniczych - średnio zarabiają 22 dolary na godzinę.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

W kokpitach samolotów brakuje... pilotów

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

5 mar 2014 10:50


Jak wynika z przygotowanego przez Government Accountability Office raportu, coraz większe trudności regionalnych linii lotniczych ze znalezieniem chętnych do pracy pilotów, wynikają z ich żałosnych wynagrodzeń.

Wspomniane 22 dolary na godzinę za pracę pilota to i tak nienajgorsza stawka. Szacuje się, że średnia pensja początkowa pilotów Air Association jest nawet niższa niż 22,5 tys. dolarów rocznie, co dla 40-godzinnego tygodnia pracy oznacza stawkę godzinową na poziomie 10,75 dolarów.

Nic dziwnego, że 11 z 12 regionalnych linii lotniczych badanych przez GAO odnotowało trudności ze znalezieniem pilotów do pracy. Problemy z niskimi wynagrodzeniami pilotów regionalnych linii lotniczych wynikają m.in. z tego, że te działają pod większymi markami i koszty ich działalności nie rozkładają się sprawiedliwie z ich większymi partnerami.

Tymczasem, zaostrzające się przepisy dotyczące pracy pilotów, np. dotyczące liczby wylatanych godzin, spowodują, że w kolejnej dekadzie do obsługi tej samej liczby wykonywanych lotów, będzie potrzebnych więcej pilotów. Ilu dokładnie? Raport GAO mówi nawet o zapotrzebowaniu na od 1900 do 4500 pilotów rocznie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.