RynekSeniora.pl

W 2017 r. podwyżki emerytur i rent będą symboliczne

0 0
W 2017 r. podwyżki emerytur i rent będą symboliczne
Emerytury w ZUS w wysokości minimalnej pobiera blisko 80 tys. osób. (Fot. Pixelio.de)

W 2017 r. renty i emerytury zostaną podniesione tylko o 20 proc. realnego wzrostu przeciętnego wynagrodzenia z roku 2016, co sprawi, że będą one dla świadczeniobiorców symboliczne.

Podstawą do takich ustaleń jest rozporządzenie Rady Ministrów z 14 lipca 2016 r. w sprawie wysokości zwiększenia wskaźnika waloryzacji w 2017 r.

Wiceprzewodnicząca OPZZ Wiesława Taranowska wyjaśnia w "Dzienniku Gazecie Prawnej", że rząd w czasie prac Rady Dialogu Społecznego nie przyjął sugestii trzech central związkowych, żeby było to 50, a nie 20 proc.

Z kolei Andrzej Strębski, niezależny ekspert ubezpieczeniowy, uważa, że nawet w sytuacji, gdy inflacja osiągnie zakładaną przez Ministerstwo Finansów wielkość 1,3 proc. (deflacja powoduje obniżenie wskaźnika waloryzacji, zaś inflacja - podwyższa go), to waloryzacja będzie groszowa, a emeryci będą oczekiwać zwiększenia świadczeń.

Cały artykuł znajdziesz tutaj.

 

POLECAMY

KOMENTARZE (18)

 • Podwyżki
 • Czeba tylko zostawic z 3000 tysiace tych pingwinow w sukienkach z krzyzykami a reszte 30 tysiecy do armi a pienaiadze przeznaczyc na emerytow
 • Sobie pisobolszewiki chcieli dać 3-5 tys.podwyzki a teraz emerytom symboliczną 1 zl-- to skandal-- trzeba ich obalić jak najszybciej i pod Trybunał Stanu-- wyrok jeden 15 lat kamieniołomów..

POLECAMY

 • ZMIEŃ WIDOK:

POLECAMY W SERWISACH

 • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
 • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
  Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
  Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
 • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.