Volkswagen Poznań zakończył negocjacje płacowe ze związkowcami

Podwyżki wynagrodzeń, premie i bonus jubileuszowy otrzymają pracownicy Volkswagen Poznań – poinformowała spółka. To efekt zakończonych negocjacji między spółką a związkiem zawodowym Solidarność.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Volkswagen Poznań zakończył negocjacje płacowe ze związkowcami

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/JS

4 gru 2017 17:46


Volkswagen Poznań jest największym pracodawcą w regionie; zatrudnia ponad 10 tys. osób.

Jak podano, zawarte porozumienie obejmuje realizację większości z 11 postulatów wysuniętych przez związek zawodowy.

"Po trzech miesiącach negocjacji udało nam się zawrzeć porozumienie w zakresie warunków płacowych w Volkswagen Poznań, które z naszej strony jest możliwe do zaakceptowania pod względem ekonomicznym i bezpieczne w dłuższym okresie planowania" - poinformował prezes zarządu VWP Jens Ocksen.

W wyniku negocjacji pracownicy VW Poznań otrzymają m.in. podwyżkę płacy zasadniczej o ponad 1000 zł. Podwyżka ta zostanie wprowadzona etapami od stycznia 2018 r., a końcowa wartość będzie osiągnięta po 25 miesiącach. Wzrosła premia indywidualna, utrzymano bonus wakacyjny i bonus świąteczny. Pracownicy dostaną też specjalny bonus z okazji 25-lecia spółki.

"W sierpniu wystosowaliśmy 11 postulatów, o które walczyliśmy do samego końca. Mamy poczucie, że rezultat tych negocjacji to przede wszystkim uznanie dla naszych pracowników i ich ciężkiej pracy. Solidarność to związek odpowiedzialny, który porozumienia zawiera przy stole negocjacyjnym, a nie na ulicy" - powiedział przewodniczący NSZZ "Solidarność" w Volkswagen Poznań Piotr Olbryś.

Volkswagen Poznań jest największym pracodawcą w regionie i jednym z największych w kraju. W czterech zakładach w Poznaniu, Swarzędzu i Wrześni zatrudnia ponad 10 tysięcy pracowników.

Przez prawie 25 lat w zakładach powstały blisko trzy miliony pojazdów, które ze stolicy Wielkopolski trafiają do odbiorców na całym świecie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.