Ustalono podwyżki dla pracowników Orlen

• Przedstawiciele zarządu i związków zawodowych PKN Orlen podpisali porozumienie w sprawie podwyżek dla pracowników.
• Uzgodniono podwyżki: obligatoryjną i uznaniową do płacy zasadniczej oraz dwie nagrody.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Ustalono podwyżki dla pracowników Orlen

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

29 lut 2016 22:22


Porozumienie płacowe w płockim koncernie uzgodniono w piątej z kolei turze negocjacji w poniedziałek (29 lutego) ostatnim możliwym terminie - zgodnie z zakładowym układem zbiorowym pracy spółki termin zawarcia takiego porozumienia upływa z końcem lutego każdego roku.

Ustalono 200 zł obligatoryjnej podwyżki wynagrodzenia dla wszystkich pracowników z wyrównaniem od 1 stycznia, 100 zł podwyżki uznaniowej na pracownika od 1 kwietnia oraz dwie nagrody po 1500 zł - w marcu i grudniu - dla każdego zatrudnionego w spółce.

O wynegocjowanym i parafowanym przez strony negocjacji porozumieniu poinformowali przewodniczący największych działających w PKN Orlen związków zawodowych Bogusław Pietrzak z Międzyzakładowego Związku Zawodowego Pracowników Ruchu Ciągłego PKN Orlen i Henryk Kleczkowski z Organizacji Międzyzakładowej NSZZ "Solidarność" PKN Orlen. Porozumienie musi jeszcze zostać formalnie podpisane przez zarząd płockiego koncernu.

Negocjacje ze związkami

Negocjacje płacowe między zarządem a związkami zawodowymi działającymi w PKN Orlen odbywają się na początku każdego roku. W ostatnich latach z efektu tych uzgodnień strona związkowa nie była jednak w pełni zadowolona. Tym razem przedstawiciele związków działających w płockim koncernie podkreślili, że obecnie wynegocjowane porozumienie jest pierwszym od dłuższego czasu, w którym uzyskano realny wzrost płacy zasadniczej pracowników, a klimat rozmów ze stroną pracodawcy, mimo różnic stanowisk i uzgodnień osiągniętych w ostatnim terminie, był o wiele lepszy niż w latach poprzednich.

- To był całkiem inny klimat, dużo lepszy. Byliśmy rzeczywistymi partnerami, a nie tak, jak w ubiegłym roku, gdy stawiano nas pod ścianą. Teraz tego nie było. Ta obecna atmosfera to była atmosfera pracy i negocjacji. Jest duża zmiana na plus, także jeśli chodzi o kwoty podwyżki. Są to kwoty, które - mam nadzieję - zadowolą załogę. Poprzedni zarząd dodawał tym, którym chciał, bez negocjacji ze związkami zawodowymi. Teraz mamy zapewnienie, że tylko i wyłącznie w konsensusie i po akceptacji związków zawodowych, jako przedstawicieli załogi, będą rzeczy rozwiązywane. Także jesteśmy pełni dobrej nadziei, również na przyszłość - powiedział Kleczkowski, szef "Solidarności" w płockim koncernie.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.