Urzędnicy dostaną premie przed wyborami

W tym roku część urzędników otrzyma bonusy miesiąc wcześniej. Będą one też wyższe. Eksperci uważają, że system wynagrodzeń powinien być bardziej przejrzysty.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Urzędnicy dostaną premie przed wyborami

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/JP

23 paź 2015 8:17


"Dziennik Gazeta Prawna" informuje, że część szefów urzędów administracji publicznej postanowiło przyznać jeszcze przed wyborami nagrody dla swoich podwładnych.

To, że tego typu bonusy są wypłacane w IV kw., nie jest niczym nowym, ale w poprzednich latach trafiały one do kieszeni urzędników z reguły miesiąc później. 11 listopada przypada bowiem nieformalne święto służby cywilnej.

Tymczasem z informacji "Dziennika Gazety Prawnej" wynika, że wojewodowie i ministrowie zabiegali o to, aby dyrektorzy generalni w tym roku przyspieszyli swoje decyzje w tym zakresie, tak aby urzędnicy otrzymali nagrody najpóźniej jeszcze w tym tygodniu, albo przynajmniej zostali poinformowani o ich wysokości.

Sytuacją są zaniepokojeni eksperci. Zdaniem dr Stefana Płażka, adwokata, adiunkta z Uniwersytetu Jagiellońskiego, system przyznawania nagród powinien być bardziej przejrzysty i transparenty. I na pewno nie powinien być powiązany z wyborami.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.