www.portalsamorzadowy.pl

Urzędnicy dorabiają sobie w radach nadzorczych. Ile?

0 0
Urzędnicy dorabiają sobie w radach nadzorczych. Ile?

Najwyżej dwa spotkania w miesiącu i dodatkowe tysiące do pensji. Na taki bonus mogą liczyć urzędnicy powołani przez prezydenta Poznania do rad nadzorczych miejskich spółek.

Ostatnio miejsce w radzie nadzorczej MPGM dostał Dariusz Lipiński, były poseł PO, który zdecydował się startować z listy prezydenta Ryszarda Grobelnego do sejmiku - pisze Gazeta Wyborcza.

Czytaj też: W Polsce rady nadzorcze bardziej radzą niż nadzorują

Takich lukratywnych posad jest w mieście ponad 50. Chodzi o stanowiska w radach nadzorczych miejskich spółek, takich jak MPK, ZKZL, Poznańskie Inwestycje Miejskie czy PKS. Miasto ma w nich 100 proc. udziałów.

Kto zasłużył na te posady? Roi się w nich od pracowników Urzędu Miasta. To głównie dyrektorzy. Mocną "ekipę" w radach nadzorczych ma biuro nadzoru właścicielskiego, które zajmuje się właśnie kontrolowaniem miejskich spółek.

Prezydent Ryszard Grobelny i wiceprezydent Tomasz Kayser zasiadają w radzie nadzorczej MTP. Wiceprezydent Jerzy Stępień - w radzie nadzorczej Ławicy. Z lukratywnych stanowisk korzystają też sekretarz miasta Stanisław Tamm i skarbniczka Barbara Sajnaj. Z całego zarządu miasta w radach nie zasiada tylko wiceprezydent Dariusz Jaworski.

Czytaj też: Orlen, PKO, PZU - tu szefowie państwowych spółek najlepiej zarabiają

Zarobki w radach nadzorczych spółek, w których miasto ma 100 proc. udziałów, określa zarządzenie prezydenta. Obecnie daje ono blisko 3,5 tys. zł szefowi rady nadzorczej i 3,1 tys. zł - pozostałym jej członkom. Wyjątkiem jest Zakład Naprawy Autobusów, gdzie kwoty te są prawie o połowę niższe. W spółkach, gdzie miasto nie ma 100 proc. udziałów, wynagrodzenia kształtują się na podobnym poziomie.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.