Tusk: wyższe emerytury i renty, ułatwienia dla rodzin

0 0
Tusk: wyższe emerytury i renty, ułatwienia dla rodzin

Wyższe emerytury i renty oraz ulgi na dzieci dla każdej rodziny - to ważne zapowiedzi Donalda Tuska. W środę w Sejmie, na pierwszym powakacyjnym posiedzeniu, premier przedstawił plany rządu na najbliższe miesiące.

Donald Tusk zaczął swoje obietnice od emerytów i rencistów.

- Rząd zaproponuje, by minimalny wzrost świadczenia emerytalnego i rentowego w 2015 roku wyniósł 36 zł - zapowiedział Donald Tusk.

Czytaj też: Wszyscy dostaniemy niskie emerytury

Minimalny próg podwyżki miałby zostać wprowadzony, ponieważ w mijającym roku inflacja pozostaje na bardzo niskim poziomie. Świadczenie dotyczyłoby emerytów i rencistów, których świadczenie jest niższe, niż 3300 złotych.

W ocenie szefa rządu to ciągle zbyt mało, ale w porównaniu z planowanym do tej pory wzrostem świadczeń na poziomie 10 zł, wzrost ten powinien przynajmniej w jakimś stopniu zadośćuczynić trudy życia codziennego polskim emerytom i rencistom.

Donald Tusk zapowiedział ponadto wprowadzenie ułatwień dla rodzin. Już od tego roku rodzice mają mieć możliwość pełnego wykorzystania ulg na dzieci. Premier zaproponował również zwiększenie ulgi na 3. i każde kolejne dziecko o 20 procent. Z wyższych ulg będzie można skorzystać na nowych zasadach dotyczących zwrotów i odpisu od podatku.

Czytaj też: Urlop rodzicielski będzie można wykorzystać na raty

Według wyliczeń premiera rodzina z trójką dzieci, którą utrzymuje ojciec zarabiający 1,7 tys. zł, otrzyma 4,2 tys. zł zwrotu (do tej pory nieco ponad 400 zł). Ulga na trzecie dziecko wzrośnie z 1 668 zł do 2 tys. zł. Na czwarte i kolejne dziecko - z 2 224 zł do 2,7 tys. zł.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.