Tusk w roli prezydenta Europy. Ile zarobi?

Pełniąc obowiązki Przewodniczącego Rady Europejskiej Donald Tusk zarobi znacznie więcej niż zarabiał jako premier Polski. Ile dokładnie?
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Tusk w roli prezydenta Europy. Ile zarobi?

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

8 wrz 2014 5:15


Jak wynika z opracowania Sedlak & Sedlak płaca zasadnicza na tym stanowisku to rocznie aż 304 207 euro. Unia pokrywa także koszty zakwaterowania w kwocie 40 tys. euro na rok. Nasz premier, jako urzędnik spoza Belgii, otrzyma prawie 50 tys. euro jako tzw. dodatek za rozłąkę. Ponadto Donald Tusk może liczyć na dofinansowanie podróży do domu w Sopocie – jest to ponad 400 euro.

Czytaj też: Tusk: wyższe emerytury i renty, ułatwienia dla rodzin

Co ważne, przewodniczący Rady Europejskiej może zatrudnić swój osobisty personel. Przykładowo ustępujący przewodniczący Herman von Rompuy zatrudnia 39 osób. Oczywiście wszystkie koszty również pokrywa Unia.

Czytaj też: Tusk o górnictwie: mamy już gotowy "szkielet" projektu rozwiązania

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

za żółtymi firankami 2014-09-08 22:27:53

"swoje" przedsiębiorcom już naszykował przez te dwie dekady w polityce, wysłanie kwiatów do KPRM jest obowiązkiem każdego MiŚa. Nie ma co - jeśli tak wygląda zarządzanie wspólnym budżetem krajów Wspólnoty, to tylko płacić na nich podatki. A pracownik przychodzi i prosi o normalną umowę i 150zł więcej jeszcze tej jesieni. Nic tylko zmienić branżę - POlityka rulez. Kiedy doczekamy się uczciwych partnerów po stronie ustawodawczej i wykonawczej władzy?