Tchórzewski: Pracodawcy, którzy nie wypłacą "Barbórek" narażą się na wysokie kary

Minister energetyki Krzysztof Tchórzewski zapewnił, że nagrody związane z Barbórką, świętem górniczym obchodzonym 4 grudnia, to element porozumienia płacowego i muszą zostać wypłacone.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Tchórzewski: Pracodawcy, którzy nie wypłacą "Barbórek" narażą się na wysokie kary

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/JP

20 lis 2015 16:24


- Barbórka, to element normalnego porozumienia płacowego; jej wypłatę przewiduje umowa o pracę i niewypłacenie tego elementu wynagrodzenia daje każdemu pracownikowi prawo do egzekwowania tego co mu się należy - powiedział.

Dodał, że pracodawcy, którzy by tego nie zrobili narażeni są na wysokie kary.

- Jesteśmy na drodze do tego, by ustabilizować sytuację w górnictwie. Nie powiem, że wyprowadzić je na prostą, bo to byłoby przedwczesne i na dzień dzisiejszy - nie jestem pewien - czy możliwe - zaznaczył minister

Czytaj też: Kompania Węglowa: Górnicy dostaną barbórkę i wynagrodzenia

Tchórzewski nie ujawnił szczegółów działań dotyczących sytuacji w górnictwie dopóki nie odbędą się rozmowy ze stroną społeczną. Zapowiedział, że jego najbliższy cel to reaktywowanie Górniczego Zespołu Trójstronnego.

Jak mówił, to gremium pracodawców odpowiednio umocowanych przedstawicieli rządu z pionów rozwoju, finansów i gospodarczych oraz strona społeczna, miałoby w jednym miejscu podejmować decyzje. Jak dodał pierwsze spotkanie rady mogłoby się odbyć w grudniu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.