Tak kończą wielcy prezesi, którzy nie mają oszczędności...

Ten człowiek pokonał drogę od zera do milionera i z powrotem...
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Tak kończą wielcy prezesi, którzy nie mają oszczędności...

PODZIEL SIĘ


Autor: gaas

24 wrz 2013 9:07


U szczytu kariery 77-letni Tom Palome miał sześciocyfrowe zarobki i latał pierwszą klasą. Teraz pracuje dorywczo jako demonstrator żywności za 10 dol. na godzinę i smaży hamburgery oraz serwuje drinki w klubie golfowym.  

Były wiceprezes Oral-B ds. marketingu, pracuje teraz za trochę więcej niż wynosi stawka minimalna. Musi gonić za groszem, bo nie odłożył na emeryturę.

Palome, jak pisze Bloomberg, jest jednym z wielu ze swojego pokolenia wyżu demograficznego, którzy zbliżają się do końca swojej zawodowej kariery. Jednym z wielu, którym nie udało się nawet zbliżyć do poziomu oszczędności, który daje bezpieczeństwo.

Aż połowa osób z pokolenia wyżu demograficznego, które mają dziś od 50 do 64 lat, uważa, że nie będzie miała wystarczająco dużo środków finansowych, aby przejść na emeryturę - wynika z ankiety przeprowadzonej w 2011 roku. - Obecny system emerytalny nie działa i prowadzi do kryzysu, odkąd Amerykanie, którzy przeszli na emeryturę w dobrym zdrowiu w wieku 65 lat, żyją jeszcze ponad dwie dekady - mówi cytowany przez Bloomberga Larry Fink, dyrektor zarządzający BlackRock, największej na świecie firmy inwestycyjnej.

Eksperci twierdzą, że dostateczne oszczędności dla przyszłych emerytów oznaczają tu 10-20-krotność rocznego dochodu. W 2008 roku, kiedy rozpoczął się kryzys, Palome miał zaś odłożone jedynie 90 tys. dol., z czego połowę zresztą nieudanie zainwestował.

Palome na swoje szczęście nie użala się jednak nad sobą. Jak mówi - jest zdrowy i zdolny do pracy. Może być niezależny i zachować swoją godność, nawet jeśli będzie musiał myć podłogi w klubie golfowym i wracać do domu po 20.00. - Musisz szanować pracę, którą wykonujesz i nie możesz być negatywnie nastawiony. Inaczej nie powinieneś tego robić - zaznacza.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.