wnp.pl

Tadeusz Skotnicki, wiceprezes KHW zabrał głos w sprawie czternastek

0 0
Tadeusz Skotnicki, wiceprezes KHW zabrał głos w sprawie czternastek
Mamy taki układ i przestrzegamy go. Nagroda roczna jest jednym z elementów wynagrodzenia pracowniczego - mówi Tadeusz Skotnicki, wiceprezes KHW ds. pracy. (fot. wnp.pl)

- Tematem rozmów nie jest, czy wypłacać „nagrodę roczną”, gdyż tak się ona teraz nazywa, ale kiedy - mówi portalowi wnp.pl Tadeusz Skotnicki, wiceprezes zarządu KHW ds. pracy.

W grudniu zbiega się wynagrodzenie miesięczne i barbórka, w lutym wynagrodzenie miesięczne i 14-tka. To niesie z sobą problem dla spółki...

- Dlatego proponujemy przesunięcie terminu jej wypłaty i podzielenie na dwie raty. Dyskusję w tej sprawie rozpoczęliśmy w listopadzie 2015 roku, w trakcie spotkania z sygnatariuszami holdingowego układu zbiorowego pracy.

Uprzedzaliśmy wtedy, że jeżeli nie zajdą korzystne zmiany w sytuacji finansowej Katowickiego Holdingu Węglowego, to wypłata w terminie tej części wynagrodzeń może okazać się niemożliwa. Obecnie stoimy wobec wyboru: wynagrodzenia za luty w terminie, czy czternastka. Bieżących środków starczy na jedno, albo na drugie. A nie możemy spółki dodatkowo zadłużać.

Natomiast podkreślam - tematem rozmów nie jest, czy wypłacać „nagrodę roczną”, gdyż tak się ona teraz nazywa, ale kiedy.

A gdyby tak całkiem zrezygnować?

- W Katowickim Holdingu Węglowym obowiązuje Holdingowy Układ Zbiorowy Pracy. Jest to nasze prawo wewnętrzne, którego zapisy są zarejestrowane przez Państwową Inspekcję Pracy. Możemy rozmawiać o zmienianiu zapisów układu, jego dostosowywaniu do bieżących warunków, ale zasad nikt nie kwestionuje.

Więcej na wnp.pl.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (1)

  • Ludzie skończcie z tymi reliktami poprzedniej epoki!

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.