Szydło: Polska potrzebuje pracy, ale pracy godnie opłacanej

- Musimy usiąść do stołu i pakt dla wzrostu wynagrodzeń w Polsce przeprowadzić - mówi Beata Szydło.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Szydło: Polska potrzebuje pracy, ale pracy godnie opłacanej

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/ jk

5 lip 2015 10:15


W trakcie wystąpienia programowego podczas drugiego dnia konwencji PiS w Katowicach Beata Szydło zaznaczyła, że jednym z najpoważniejszych zadań jest wzrost płac. "Chcemy go przeprowadzić w porozumieniu z przedsiębiorcami i pracodawcami, przedstawicielami załóg" - mówiła.

Według niej w Polsce został zaniechany dialog społeczny. "Musimy usiąść do stołu i pakt dla wzrostu wynagrodzeń w Polsce przeprowadzić. Bo Polska potrzebuje pracy, ale pracy godnie opłacanej, stabilnej. Nie umów śmieciowych" - powiedziała.

Czytaj też: Szydło: Wiemy skąd wziąć pieniądze m.in. na obniżenie wieku emerytalnego

O wzroście wynagrodzeń mówił również podczas kampanii prezydenckiej Andrzej Duda, który deklarował, że jeżeli wygra wybory, powoła Narodową Radę Rozwoju, w której będą zasiadali "eksperci, którzy zajmą się (...) opracowaniem dobrych, potrzebnych zmian w Kodeksie pracy, którzy doprowadzą do zmian w polskim prawie tak, żeby wreszcie większość znakomita pracowników w Polsce była objęta Kodeksem pracy, żeby ludzie mieli poczucie pewności zatrudnienia". "Trzeba zacząć prowadzić działania, które doprowadzą do podwyższenia wynagrodzeń w naszym kraju" - oświadczył.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.