Świętokrzyscy strażacy dostaną podwyżki

Ponad 22 mln zł w ramach tzw. ustawy modernizacyjnej otrzyma do 2020 roku Państwowa Straż Pożarna w regionie świętokrzyskim na rozbudowę infrastruktury i podwyżki dla pracowników.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Świętokrzyscy strażacy dostaną podwyżki

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/JS

12 lut 2018 16:55


W ramach "Programu modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służb Ochrony Państwa w latach 2017-20" świętokrzyska straż pożarna otrzyma do końca 2020 roku ponad 22 mln zł. Jak poinformował na konferencji prasowej w Kielcach z-ca świętokrzyskiego komendanta wojewódzkiego PSP st. bryg. Robert Sabat, pieniądze te przeznaczone zostaną na rozbudowę i modernizację infrastruktury, podwyżki płac, modernizację sprzętu teleinformatycznego i środki ochrony indywidualnej.

Blisko 8 mln zł przeznaczonych zostanie na podwyżki płac. "Pierwsza transza podwyżek dla strażaków i pracowników cywilnych zatrudnionych w PSP została wypłacona w ubiegłym roku, termin realizacji drugiej przewidziano na 2019 rok" - poinformował Sabat.

Łącznie do końca 2021 roku PSP w woj. świętokrzyskim otrzyma ponad 39 mln zł na rozbudowę infrastruktury, sprzęt ratowniczy i podwyżki płac dla strażaków i pracowników cywilnych.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.