Stołeczni policjanci dostaną nagrody

0 0
Stołeczni policjanci dostaną nagrody
Na nagrody pieniężne w 2016 r. dla wyróżniających się policjantów radni przekazali więcej niż rok temu (fot. flickr/Piotr Drabik/CC BY 2.0)

Warszawscy radni zdecydowali o podwyżkach dla policjantów. Z budżetu miasta na 2016 rok przekazali dodatkowe 5,2 mln zł na wystawienie ponadnormatywnych patroli i nagrody dla wyróżniających się funkcjonariuszy.

Do Komendy Stołecznej Policji na opłacenie dodatkowych patroli trafi 4,4 mln zł. Fundusze pozwolą na wystawienie 22 tys. ponadnormatywnych ośmiogodzinnych patroli na terenie miasta.

Patrole mają zostać skierowane przede wszystkim w najbardziej zagrożone przestępczością obszary miasta i pełnić tam rolę prewencyjną.

Jednak będą one także potrzebne do zapewnienia bezpieczeństwa w stolicy podczas międzynarodowych wydarzeń, takich jak szczyt NATO, Światowe Dni Młodzieży (wg stołecznego ratusza Warszawę chce odwiedzić ok. 60 tys. pielgrzymów zmierzających na spotkanie z papieżem w Krakowie) czy Tour de Pologne.

Dodatkowe patrole na warszawskich ulicach są potrzebne i zasadne – przekonuje stołeczny ratusz i podaje, że w 2015 r. policjanci w ramach pełnienia 22 tysięcy takich służb zatrzymali 147 sprawców przestępstw i ukarali mandatami ponad 23 tys. osób.

Na nagrody pieniężne w 2016 r. dla wyróżniających się policjantów radni przekazali 800 tys. zł, o 300 tys. zł więcej niż rok temu.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.